Karol Nawrocki 1 czerwca wygrał z Rafałem Trzaskowskim w drugiej turze wyborów prezydenckich. Przyszły prezydent (zostanie zaprzysiężony na ten urząd już w sierpniu) uzyskał 50,89 proc. poparcia, a jego rywal 49,11 proc. (przy frekwencji 71,6 proc.). O przyszłej głowie państwa wypowiadali się już eksperci - socjologowie, politolodzy, inni politycy, a także gwiazdy. Co natomiast do powiedzenia ma o nim jego matka?
Karol Nawrocki jest synem Ryszarda i Elżbiety Nawrockich. Ojciec polityka, który z zawodu był tokarzem, zmarł w 15 września 2008 roku, natomiast matka prezydenta elekta zarabiała jako introligatorka. Elżbieta Nawrocka nie udziela się medialnie, ale jakiś czas temu pojawiła się w jednym z nagrań promujących polityka. To właśnie tam wyjaśniła, dlaczego wybrała dla syna imię Karol. Okazuje się, że Nawrocki otrzymał je na cześć papieża Polaka - Jana Pawła II.
Karol dostał imię po Karolu Wojtyle, dlatego, że w polskim papieżu cała nasza rodzina była zakochana po prostu. I szczęśliwa. Wiedzieliśmy, co to znaczy dla Polski
- zdradziła.
Na tym nie koniec, bo kobieta odniosła się także do czasów studenckich Karola Nawrockiego, podkreślając, że w tym czasie pracował (przypomnijmy, że był m.in. ochroniarzem, o czym było głośno, ponieważ na kilka dni przed drugą turą wyborów dziennikarze Onetu przekazali, że według ich ustaleń, Karol Nawrocki, pracując w Grand Hotelu w Sopocie jako ochroniarz, miał rzekomo zachęcać gości do korzystania z ofert seksworkerek). - Zdarzało się, że na zajęciach zasypiał - mówiła Elżbieta Nawrocka.
Na koniec matka polityka odniosła się także do kwestii początków relacji jej syna z jego przyszłą wówczas żoną - Martą Nawrocką. - Karol zapytał, czy może przedstawić swoją dziewczynę i powiedział, że ona ma dziecko - mogliśmy usłyszeć. W tym miejscu należy zaznaczyć, że Nawroccy mają syna Antoniego i córkę Katarzynę, a także wychowują wspólnie syna Daniela, który jest dzieckiem Marty Nawrockiej z jej poprzedniego związku.
Nawrocka 5 marca w brązowym garniturze i czarnej pelerynie. Ekspertka modowa mówi, co poszło nie tak
Kaczorowska zażądała usunięcia filmów Peli z Folwarską? Wiadomo, o co poszło
Zaginęła aktorka Magdalena Majtyka. Policja prowadzi intensywne poszukiwania
Zając zobaczyła komentarz od koleżanki z planu "Pierwszej miłości". Tak skomentowała jej metamorfozę
Hakiel stwierdził, że Cichopek jest "pusta". Serowska zareagowała. "To jest naprawdę nic"
Miller poddała się liftingowi tygrysiemu. Gojdź grzmi o "głupim trendzie" i mówi o konsekwencjach
Pościg za Spears zajął godzinę. Menedżer piosenkarki przerywa milczenie
Miała 17 lat, gdy spotkała się z Andrzejem. Mówił: Moje córki są tylko odrobinę młodsze od ciebie
Skolim przekazał wieści ws. swojej stacji benzynowej. Wszystko przez sytuację na Bliskim Wschodzie