Bella Hadid

Bella Hadid

Bella Hadid jest amerykańską modelką. Karierę zaczynała już od najmłodszych lat. W 2014 roku zamieszkała w Nowym Jorku. Występowała na wybiegach na całym świecie prezentując znane marki modowe, takie jak Chanel, Givenchy, Tom Ford i Marc Jacobs.

Imię i nazwisko: Isabella Khair Hadid
Data urodzenia: 9 października 1996
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Stany Zjednoczone
Zawód: modelka
Facebook: facebook.com/pages/Bella-Hadid
Instagram: @bellahadid
Twitter: @bellahadid

Bella Hadid – życiorys

Bella Hadid urodziła się w Los Angeles. Jej matka, Yolanda Hadid, jest byłą modelką, a ojciec Mohamed Hadid zajmuje się nieruchomościami. Bella ma dwie siostry bliźniaczki, starszą siostrę Gigi oraz młodszego brata Anwara. Gigi oraz Anwar również zajmują się modelingiem. Dzieciństwo Bella spędziła na ranczu w Santa Barbara, a później, gdy uczyła się w szkole podstawowej, przeprowadziła się do Malibu.
Gdy Bella była nastolatką zajmowała się jeździectwem, a jej marzeniem było wzięcie udziału w Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, jednak z powodu boreliozy musiała porzucić te plany.
W 2014 roku Bella przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała fotografię. Poza tym zapisała się do agencji modelek IMG Models. Po pierwszych odniesionych sukcesach w modelingu Bella zrezygnowała ze studiów.

Bella Hadid – kariera

Bella zadebiutowała jako modelka gdy miała 16 lat. W podobnym czasie brała udział w różnych kampaniach reklamowych.
W 2014 roku zadebiutowała na New York Fashion Week. Podczas Tygodnia Mody w 2015 roku występowała na wybiegu prezentując marki modowe, takie jak Tom Ford, Tommy Hilfiger, Marc Jacobs i Jeremy Scott.
W grudniu tego samego roku zadebiutowała w roli modelki Chanel na pokazie w Rzymie. W marcu 2016 roku modelka prezentowała podczas Tygodnia Mody w Paryżu marki, takie jak Givenchy, Miu Miu i Chanel. W 2016 roku Bella Hadid dwukrotnie została uznana najlepszą modelką roku. Poza karierą na wybiegach Bella może pochwalić się występami w kilku teledyskach i programach telewizyjnych.

bella hadid

Więcej o:

bella hadid

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.