Anna Komorowska

Anna Komorowska

Anna Komorowska była pierwszą damą RP w latach 2010-2015, małżonka byłego prezydenta i polityka, Bronisława Komorowskiego. W 1989 r. przez krótki okres pracowała jako agentka ubezpieczeniowa. W kolejnych latach zajmowała się rodziną i prowadzeniem domu. W 2010 r. wspierała małżonka w kampanii prezydenckiej.
Fata urodzenia: 11.05.1953 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Twitter: twitter.com/anna_komorowska
Związki: Bronisław Komorowski (1977-obecnie)
Dzieci: Zofia (ur. 1979), Tadeusz (ur. 1981), Maria (ur. 1983), Piotr (ur. 1986), Elżbieta (ur. 1989)

Anna Komorowska: życiorys

Anna Komorowska jest córką Jana i Józefy Dziadzia. Rodzice przyszłej prezydentowej pracowali w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. W 1954 r. zmienili nazwisko na Dembowcy. Komorowska uczęszczała do warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana. W latach szkolnych była także harcerką. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim, a w późniejszych latach uczyła w szkole łaciny. Męża poznała w Związku Harcerstwa Polskiego. Ślub wzięli po 7 latach znajomości, w 1977 r.

Anna Komorowska: pierwsza dama RP

Anna Komorowska, jako żona Bronisława Komorowskiego, była pierwszą damą RP, przez jedną kadencję prezydencką, od 06.08.2010 r. do 06.08.2015 r. Przed nią prezydentową była Maria Kaczyńska, która zginęła w katastrofie lotniczej, w Smoleńsku w 2010 r. Anna Komorowska towarzyszyła prezydentowi w najważniejszych uroczystościach, przewodniczyła wielu komitetom honorowym oraz angażowała się w działalność charytatywną.

Anna Komorowska: oznaczenia i ordery

.Złota Odznaka za zasługi dla Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego (2011 r.)
.Statuetka Perła Mądrości za zaangażowanie w Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (2011 r.)
.Róża Gali 2010, kategoria Debiut (2010 r.)
.Komandor Krzyża Wielkiego Orderu Gwiazdy Polarnej (Szwecja, 2011 r.)
.Krzyż Wielki Orderu Zasługi (Portugalia, 2012 r.)
.Krzyż Wielki Orderu Zasługi Republiki Włoskiej (Włochy, 2012 r.)
.Wielki Oficer Orderu Świętego Karola (Monako, 2012 r.)
.Krzyż Wielki Królewskiego Norweskiego Orderu Zasługi (Norwegia, 2012 r.)
.Wielki Order Królowej Jeleny ze Wstęgą i Gwiazdą Poranną (Chorwacja, 2013 r.)
.Order Krzyża Ziemi Maryjnej I Klasy (Estonia, 2014 r.)
.Dama Krzyża Wielkiego Orderu Lwa Niderlandzkiego (Holandia, 2014 r.)

Zobacz także:

Agata Duda - Jolanta Kwaśniewska - Marta Kaczyńska

anna komorowska

Więcej o:

anna komorowska

 • Bronisław i Anna Komorowscy sprzed lat

  Kandydaci na prezydenta Polski zrozumieli, że liczą się też młodzi wyborcy. A jak młodzi, to i internet. Jak grzyby po deszczu powstały oficjalne witryny kandydatów. Można na nich przeczytać życiorys kandydata, obejrzeć filmiki czy zdjęcia. Nas zaciekawiły zdjęcia rodzinne Bronisława Komorowskiego.

 • Paparazzi nosi Komorowskiej zakupy

  . Aż ściska za serce. Mrock Zobacz także: Anna Komorowska wynosi paparazzim kanapki Anna Komorowska: W państwie żyją nie tylko katolicy Bronisław i Anna Komorowscy sprzed lat Zostań FANEM PLOTKA NA FACEBOOKU>>>

 • Anna Komorowska wynosi paparazzim kanapki

  . Siedzą w krzakach, za drzewami. Jak ich widzę, to im wynoszę kanapki. Mrock Zobacz także: Okładki "VIVY": Kaczyńska vs Komorowska Anna Komorowska: W państwie żyją nie tylko katolicy Bronisław i Anna Komorowscy sprzed lat Zostań FANEM PLOTKA NA FACEBOOKU>>>.

 • Komorowski: Sadzenie dębu Bartek jest archaiczne

  drzewo, po czym sam sadzi dąb. Niby mały pstryczek w nos, ale jednak pstryczek. Będzie odwet? Mrock Zobacz także: Anna Komorowska: W państwie żyją nie tylko katolicy Bronisław i Anna Komorowscy sprzed lat Spoty kandydatów na prezydenta. Który najlepszy? Zostań FANEM PLOTKA NA FACEBOOKU>>>

 • Anna Komorowska kończy 58 lat

  . 100 lat pierwszej damie! Bronisław i Anna Komorowscy sprzed lat Pierwsza Dama - wczoraj i dziś Komorowscy na rowerach. FOTO