Anita Werner

Anita Werner

Anita Werner to polska dziennikarka telewizyjna, prezenterka, aktorka. Związana z grupą TVN. Szerszej publiczności znana między innymi z prowadzenia takich programów, jak "Serwis informacyjny", "Fakty po Faktach", "Fakty po południu", "Raport wieczorny", "Fakty". Laureatka trzech Wiktorów.

Data urodzenia: 28 marca 1978 r.
Miejsce urodzenia: Łódź
Wzrost: 182 cm

Anita Werner: życiorys

Anita Werner przyszła na świat 28 marca 1978 roku w Łodzi jako córka Jerzego i Bożeny Werner. Jej dziadkiem był konstruktor podwozi samochodowych, profesor Politechniki Łódzkiej Jerzy Romuald Werner. U matki dziennikarki zdiagnozowano guza piersi. Choć nowotwór został zoperowany, po roku niestety badania wykazały, że doszło do licznych przerzutów. Matka Werner zmarła. Ojciec dziennikarki przeżył trzy udary mózgu, po których jest sparaliżowany.
Ukończyła I. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku kulturoznawstwo ze specjalnością filmoznawstwo.

Anita Werner: kariera

Anita Werner jako siedemnastoletnia dziewczyna dostała rolę w filmie Władysława Pasikowskiego "Słodko-gorzki" (1996). W 2000 roku zagrała w serialu emitowanym przez telewizję Polsat "Zostać miss".
Nie widząc dla siebie przyszłości w aktorstwie, postawiła na karierę dziennikarską. Pojawiła się w Wizji Sport, następnie przeszła do TVN i TVN 24 i jako jedna z nielicznych jest związana ze stacją od samego początku. W TVN 24 prowadziła takie programy, jak: "Fakty po Faktach", "Fakty po południu", "Poranek TVN 24", "Dama Pik", "Raport wieczorny", "Wybory 2005", "Magazyn 24 godziny", "Prosto z Polski", "Serwis informacyjny", "Studio Europa". Prowadziła również główne wydania "Faktów" na głównym kanale TVN.
Za swoją pracę została nagrodzona trzema statuetkami Wiktora: największe odkrycie telewizyjne (2004), najlepszy prezenter telewizyjny (2009), najlepszy komentator lub publicysta (2010).

Anita Werner: życie prywatne

Anita Werner spotykała się z podróżnikiem Kacprem Godyckim-Ćwirko, którego przedstawiła mu jej przyjaciółka, podróżniczka i osobowość telewizyjna Martyna Wojciechowska. Werner została ambasadorką jego książki "Sprzedaj lodówkę i jedź dookoła świata". Jej partner zmarł w 2012 roku w wieku 36 lat.

Zobacz także:

Justyna Pochanke - Kamil Durczok - Bogdan Rymanowski

anita werner

Więcej o:

anita werner

Wypowiedzi na forum o:

anita werner

 • kolczyki Anity Werner

  Ostatnio byla jakas gala ( telekamery chyba). Anita Werner miala super kolczyki-dlugie, masywne z czerwonym /?/ kamieniem. Gdzie takie znajde? dzieki

 • Anita Werner poprowadzi weekendowe Fakty

  Już wiadomo kto poprowadzi Fakty w weekend . Anita Werner , dotychczas prowadząca w TVN 24 i Fakty o 16.00 .

 • Co się dzieje z Anitą Werner?

  Czy ktoś wie co dzieje się z naszą Anitą Werner?Jakoś ostatnio jej nie widać...

 • Anita Werner w "zostań miss"

  wczoraj przypadkiem wlaczylam pudlo i lecial serial "zostan miss" czy jakos tak. serial sprzed kilku lat. no i same znajome twarze. nie wspominam tutaj o Oli Niespielak, czy Adze Włodarczyk. ale.. pojawiła sie także Dominika Figurska (wygladala jak anorektyczka) i Anita Werner (teraz w ekipie tvn).

 • Anita Werner

  Ma w sobie coś :) cytat za GW: "Anita Werner jest piękna jak luksusowa lodowka - zimna i nieosiagalna".

 • Anita Werner z nowym programem

  Jak podaje "Fakt" Anita Werner poprowadzi wkrótce duży program publicystyczny. Coś podobnego do "Co z tą Polską?" więc fani Anity niech się nie martwią o to, że jest jej teraz mniej bo kobieta jest zajęta przygotowaniami.

 • Anita Werner rządzi!

  Anita Werner! Zachwyciłem się nią jeszcze w TVN 24. Ten niski głos. I to podnoszenie prawej brwi. Ach

 • co się dzieje z Anitą Werner?

  Dziewczyny, czy nie wiecie co się dzieje z Anitą Werner? Nie ma jej w TVNnie od ponad miesiąca nie pisze do Dziennika Łódzkiego artykułów. To moja ulubiona prezenterka i zastanawiam się czy wybrała się na tak dlugi urlop?

 • ANITA WERNER- WIZYTÓWKA TVN 24

  W magazynie PRESS dyr. Pieczyński chwalił się jak wspaniale TVN24 stanęła na wysokości zadania , relacjonując wydarzenia z Biesłany. Zapomniał tylko dodać ,że dyżur wtedy miała ANITA WERNER i to na nią spadł obowiązek prowadzenia i komentowania tych wydarzeń. Zrobiła to rewelacYjnie.

 • Re: Anita werner ma męża?

  Anita Werner ma narzeczonego a nie męża. Nazywa się Eryk Mełgwa. Pod podpisem tego zdjęcia się pomylili. Zdjęcie zostaało umieszczone także w fakcie i jest tam napisane, że jest to jej narzeczony. Anita Werner jest najcudowniejszą kobietą na świecie.