Skulony mężczyzna w zimowej kurtce i wełnianych rękawiczkach skradł zaprzysiężenie Joe Bidena. Te zdjęcia już są viralem

Na Twitterze ogromną popularnością cieszą się zdjęcia mężczyzny, który w ciepłej kurtce i wełnianych rękawiczkach czeka na rozpoczęcie uroczystości zaprzysiężenia Joe Bidena na prezydenta. Kim jest Bernie Sanders, którego fotografie stały się viralem?

Dzisiejszym tematem numer jeden w mediach jest niewątpliwie zaprzysiężenie Joe Bidena na 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na uroczystej inauguracji pojawili się między innymi Barack Obama i Michelle Obama, a Lady Gaga zaśpiewała hymn USA. Szyku swoją białą stylizacją zadała także Jennifer Lopez, która wykonała podczas imprezy folkową piosenkę "This Land is Your Land". 

Jennifer LopezJennifer Lopez cała na biało na inauguracji Joe Bidena

Mężczyzna w kurtce i wełnianych rękawiczkach internetową gwiazdą inauguracji Joe Bidena. Kim jest Bernie Sanders?

Świętowaniu z pewnością nie sprzyja niska temperatura i silne wiatry, które nawiedziły stolicę Stanów Zjednoczonych. Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu musieli założyć wiele warstw ubrań, by ochronić się przed zimnem. Okazuje się, że całe show skradł nie ciepły płaszcz Michelle Obamy, a zimowa kurtka i rękawiczki Bernie Sandersa, senatora Vermont.

Bernie SandersBernie Sanders East News

Mężczyzna został sfotografowany podczas gdy czekał na rozpoczęcie oficjalnych uroczystości. Gruba szara kurtka i wełniane rękawiczki w geometryczne wzory sprawiły, że fotografie Sandersa stały się hitem w mediach społecznościowych. Zdjęcia, na których senator siedzi skulony na krześle stały się viralem na Twitterze:

Bernie ubrał się tak, jakby inauguracja była na jego liście rzeczy do zrobienia, ale nie zajmie mu całego dnia – czytamy w jednym z tweetów.

Kim jest Bernie Sanders?

Bernie Sanders to amerykański polityk i senator ze stanu Vermont. W latach 1991-2007 był członkiem Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Kandydował w prawyborach prezydenckich w 2016 i 2020 roku, jednak w kwietniu 2020 roku wycofał się z kampanii.

Zobacz wideo

Senator ma polskie pochodzenie. Jego ojciec Elis Sanders był synem Żydów i urodził się w polskiej wsi Słopnice. Matka, Dorothy Glassberg, była córką imigrantów z Polski i Rosji. Bernie Sanders w 2013 odwiedził Słopnice, a w trakcie wizyty otrzymał od władz gminy pamiątki po rodzinie.

Melania TrumpMelania Trump opuściła Biały Dom z ulubioną, luksusową torebką. Ten "skromny" dodatek jest wart majątek

Zobaczcie zdjęcie z inauguracji Bidena, które podbija internet.

Więcej o: