COOLturalna powtórka

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdź!

PREMIERY DVD

"9"

W postapokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, jest ich ostatnią nadzieją na przetrwanie. Na życie laleczek czyhają siejące zagładę, drapieżne kreatury nowego świata.

"Zabójcze ciało"

Bohaterką historii jest piękna cheerleaderka, która zostaje opętana przez piekielne moce i przeistacza się w bezwzględną zabójczynię mordującą z upodobaniem chłopców z małego miasteczka, w którym mieszka. Sposób na jej powstrzymanie musi znaleźć jej najlepsza przyjaciółka.

"Julie i Julia"

Film jest adaptacją dwóch pamiętników, dwóch różnych kobiet.

"Miss Marca"

Młody człowiek budzi się ze śpiączki, w której po nieszczęśliwym wypadku pogrążony był przez cztery lata i przekonuje się, że jego ukochana z liceum została gwiazdą

"Dziewczyny z drużyny 5"

KSIĄŻKI

"Alicja w Krainie Czarów. Po Drugiej Stronie Lustra", Lewis Carroll

Pierwszy polski przekład utworu Lewisa Carrolla ukazał się w roku 1910, czterdzieści pięć lat po wydaniu angielskiego oryginału - przez następnych sto lat pokusie przełożenia Alicji na język polski ośmiu tłumaczy, w tym tak wybitni jak Antoni Marianowicz, Maciej Słomczyński i Robert Stiller. A wszystko to dlatego, że jest to książka niezwykła: zabawnie poważna, filozoficzna jak poezja, absurdalnie logiczna, czułostkowa i kpiarska, prosta i wieloznaczna, pisana z myślą o dzieciach, lecz fascynująca i dla dorosłych. Obie części przygód Alicji można (i trzeba) czytać wielokrotnie! Oto pojawia się nowe jej tłumaczenie, odkrywające kolejne sekrety tekstu, który nigdy, do końca, odczytać się nie pozwoli. Świat stworzony przez Lewisa Carrolla, fotografika i pisarza, pastora i matematyka, wiktoriańskiego konserwatysty o duszy wiecznego dziecka pozostanie na zawsze rebusem, zagadką, tajemnicą - opis wydawcy

PREMIERY PŁYTOWE

Różni wykonawcy - Paris Indie Club, QL Music

Paris Indie Club to nowa kompilacja oraz cykl koncertów zaplanowanych na cały 2010 rok. To marka, która kojarzyć się ma z najciekawszymi artystami, którzy pojawili się i zatrzęśli paryską sceną muzyczną zdobywając międzynarodowe uznanie. Nie chodzi tu nawet stricte o muzykę francuską, a przede wszystkim o artystów tworzących trendy muzyczne w stolicy Francji. Album prezentuje zarówno znane już zagranicą, gorące nazwiska sceny europejskiej, o których głośno będzie za chwilę w Polsce , jak i doskonale znane międzynarodowe gwiazdy jak Emanuelle Seigner, Sebastian Tellier, Air, Feist czy M83.

Alexandra Burke - Overcome, Sony Music

Podczas przesłuchań do programu "X Factor", laureatka, Alexandra Burke, zawarła pakt sama ze sobą. - Powiedziałam sobie, że jeśli nie uda mi się przejść przez etap z występami na żywo, na poważnie przemyślę, czy rzeczywiście powinnam się zajmować muzyką - wspomina artystka. Tak się złożyło, że podczas występów na żywo, to publiczność decydowała. To był zaledwie początek dla obdarzonej niezwykłym głosem dziewczyny z północnego Londynu. Mija rok, a gwiazda Aleksandry na poważnie zaczyna rozkwitać. Ma zaledwie 21 lat, a jest już jedną z największych popowych debiutantek dekady.

A na koniec...

KĄCIK DOBRYCH MANIER

Kilka telefonicznych porad :) Pamiętaj, że obowiązuje cisza nocna! Nie dzwoń do znajomych wcześnie rano, ani po 22! Oczywiście możesz pogadać z koleżanką, gdy wiesz, że nie śpi, ale najpierw spytaj, czy jej rodzice nie mają nic przeciwko - może telefon jest w pokoju, gdzie oni śpią i będziecie przeszkadzać (mowa o telefonie stacjonarnym). Pamiętaj też, aby dzwoniąc do kogoś do domu zawsze się przedstawiać. Nie każdy pozna Cię po głosie :) Jeszcze jedna wskazówka - staraj się wyciszać telefon i nie odbierać go w miejscach publicznych - w środkach komunikacji miejskiej, restauracji itp. Ludzie niekoniecznie chcą wiedzieć, co sądzisz o Jaśku z 3b, czy co zjesz dziś na obiad ;) Masz jakieś inne porady? Napisz w komentarzu!

Wypatrzyłeś coś w sklepie? Chcesz coś polecić innym? Pisz w komentarzach!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.