5 filmów Burtona, które powinniście obejrzeć!

Oto lista filmów, które przeniosą Was w magiczny świat...

Tim Burton to jedna z oryginalniejszych postaci związanych ze światem filmu. Ten amerykański reżyser, scenarzysta i zarazem producent, swoją karierę rozpoczynał jako animator w studiu Walta Disneya. Zamiłowania do filmów animowanych nie porzucił wraz z rozpoczęciem przygody z produkcjami fabularnymi. Na swoim koncie ma kilka rewelacyjnych filmów animowanych ( "Miasteczko Halloween", "Gnijąca Panna Młoda"), jednak sławę i uznanie przyniosły mu filmy fabularne.

Filmy Tima Burtona znane są ze swojej surrealistycznej stylistyki, a ekscentryczna i marzycielska natura reżysera odczuwalna jest na każdym kroku. Jego filmy przenoszą widza w magiczny świat, z którego z ciężkim sercem powraca się do rzeczywistości.

Oto 5 filmów Tima Burtona , które warto obejrzeć!

1. "Sok z Żuka"

Film opowiada historię sympatycznego małżeństwa, które straszy w zamieszkiwanym niegdyś przez siebie domu. Kiedy do domu wprowadza się ekscentryczna, hałaśliwa i niezwykle uciążliwa rodzina, o pomoc w wypędzeniu ich zwracają się do Żukosoczka (specjalisty z zaświatów), który w swej pracy jest wyjątkowo złośliwy i nieprzewidywalny. Zabawna i niezwykle barwna historia z gwiazdorską obsadą.

Sok z żuka - zwiastun

2. "Batman"

Niewiele osób wie, że pierwsza, i zarazem kultowa, część przygód Batmana to dzieło Tima Burtona. Opowiedziana w niesamowicie plastyczny sposób historia dziejąca się w Gotham City zadowoli każdego miłośnika komiksowych klimatów ,ale nie tylko. Film warto zobaczyć chociażby dla samego Jacka Nicolsona, którego "Joker" przeszedł już do historii kina.

Batman Tima Burtona

3. "Edward Nożycoręki"

Powołany do życia, przez szalonego naukowca Edward (grany przez ulubionego aktora Tima Burtona - Johnnego Deepa) jest wrażliwym i pełnym ufności chłopcem z nożyczkami zamiast dłoni. Pewnego dnia Edward zostaje przyjęty pod dach przez przyjazną podmiejską rodzinę. Początkowo akceptowany przez ciekawe jego inności społeczeństwo, musi się zmierzyć ze wszechobecną nietolerancją.

Edward Nożycoręki - zwiastun

4. "Duża ryba"

To nieco inna w stylistyce (bardziej rzeczywista i mniej plastyczna) historia Williama Blooma, który przed śmiercią swojego ojca stara się dowiedzieć więcej na temat jego młodości. Słuchając opowieści jego przyjaciół, tworzy niesamowity, wręcz baśniowy obraz swojego taty, w który trudno jest mu uwierzyć.

Duża Ryba - zwiastun

5. "Gnijąca panna młoda Tima Burtona"

Bajkowa historia (stworzona animacją poklatkową) oparta na dziewiętnastowiecznej legendzie. Młodzieniec Victor pragnie poślubić swoją narzeczoną Victorię. W wyniku pechowego zbiegu okoliczności, swoją miłość poprzysięga Gnijącej Pannie Młodej, która uważa go od tej chwili za swojego przyrzeczonego narzeczonego. Fajna i zabawna historia, której animacja robi naprawdę wrażenie.

Gnijąca panna młoda

A już niedługo (5 marca) w kinach pojawi się " Alicja w Krainie Czarów ". Kotek ma nadzieję, że najnowszy film ekscentrycznego reżysera będzie trzymał poziom tych poprzednich i że będzie to podróż do niesamowitego świata!

Lubicie filmy Tima Burtona?

Więcej o:
Copyright © Agora SA