Thomas Godoj zrobił karierę w Niemczech teraz chce podbić Polskę

Wygrał niemieckiego "Idola" i wkrótce wydaje drugą płytę. Część piosenek przygotował we współpracy z Robertem Gawlińskim. Ma szansę?

Pewnie nie wiele osób słyszało o Thomasu Godoju poza jego rodzinnym Rybnikiem i Niemcami, gdzie jest gwiazdą . Piosenkarz wyjechał z Polski z rodziną w 1986 roku, ale nie zapomniał skąd pochodzi . W 2008 wygrał niemiecką wersję "Idola" "Deutschland sucht den Superstar", emitowaną przez telewizję RTL.

Od początku programu był ulubieńcem publiczności i bez większych problemów wygrał w finale . Wydał pierwszą płytę pod tytułem "A!", która osiągnęła status platynowej . Wkrótce ukaże się jego nowy krążek. Z tej okazji Thomas udzielił wywiadu , w którym przyznał, że ma zamiar promować swój materiał także w Polsce . Udało mu się do współpracy zaprosić znanego z Wilków Roberta Gawlińskiego .

Nie dawno byłem w Polsce u mojej rodziny, ale spotkałem się także z Robertem Gawlińskim, piosenkarzem zespołu Wilki. Spotkałem się z nim, żeby napisać piosenki, chciałbym aby nowa polska piosenka ukazała się w moim nowym albumie w listopadzie. Szczerze mówiąc, brakuje mi po tych wszystkich latach, gdy nie mówiłem wiele w języku polskim, słówek. Wprawdzie rozumiem je i przychodzą mi one na myśl, ale samemu napisać tekst w języku polskim - mówiłem o uczuciu, o którym chętnie chciałbym napisać. Bardzo się ucieszyłem, kiedy poznałem Roberta, jest on jedym z najlepszych tekściarzy, którzy istnieją.

Cały wywiad z Thomasem możecie przeczytać pod tym linkiem . Wokalista opowiada o tym jak trafił do Niemiec i dlaczego w muzyce nie ma granic .

Poniżej możecie zobaczyć Godoja podczas występu w stacji ZDF, zaśpiewał piosenkę "Love is You" .

Więcej o: