Wojewódzki i Majewski autorytetami dla młodzieży?!

Zatrważające wyniki badań.

Rzeczpospolita dotarła do badań przeprowadzonych wśród polskiej młodzieży na temat współczesnych autorytetów. Pierwsze miejsce zajął Jerzy Owsiak, którego ceni aż 40% badanych. Kolejnej miejsca zajęli: Kuba Wojewódzki ( 32%) czy Szymon Majewski (30%). Dopiero na piątym miejscu (tuż za Wojciechem Cejrowskim!) znalazł się Dalajlama. Gdzie są muzycy, pisarze czy biskupi?

Mamy dominację kultury obrazkowej i obrazków zamiast wartości. Młodzi myślą: wierzę tej osobie, bo ładnie wygląda - mówi "Rzeczpospolitej" medioznawca profesor Wiesław Godzic. 

kapif.pl

Wyników badań nie rozumie też Kuba Wojewódzki , który teoretycznie powinien cieszyć się ze swojej wysokiej drugiej pozycji.

To żałosne, skoro taka postać jak ja znalazła się na liście autorytetów. Chyba coś złego dzieje się z tym pojęciem i z tą wartością - stwierdził Wojewódzki.

Młodzież ceni po prostu tych, którzy pojawiają się w mediach. Jeśli kogoś nie ma w telewizji, to nie ma dla niego miejsca w świecie młodzieży. Podziwiają po prostu tych, którym udało się zaistnieć w wyobraźni ludzi.

Źródło: Rzeczpospolita

Którą osobę cenisz najbardziej?
Więcej o: