Pamiętacie Jacka Kawalca?

Ruszamy z nowym cyklem na plotku! 

Pamiętacie takie programy jak Randka w ciemno , Wielka gra albo np. Teleranek ? Na pewno pamiętacie! Dziś rozpoczynamy nowy cykl poświęcony ludziom, którzy je prowadzili i tworzyli.

Sprawdźcie co robią teraz!

W roli debiutanta Jacek Kawalec . Z wykształcenia aktor . Opowiada plotkowi o castingu do programu, jego produkcji i m.in. tym, że przez prowadzenie programu został zaszufladkowany.

Każdy kij ma dwa końce. Z jednej strony prowadziłem Randkę i byłem popularny. Z drugiej z kolei przez to zostałem zaszufladkowany. Nagle przestałem dostawać propozycje do zagrania czegokolwiek na ekranie. Gdyby nie intensywna praca w teatrze mógłbym wtedy mówić o prawdziwym kryzysie zawodowym. Tak naprawdę to dopiero od dwóch lat zaczynam wychodzić na prostą i ta szuflada się kończy.

Kawalec prowadził przez 6 lat Randkę w ciemno i to właśnie dzięki niej zawdzięcza popularność.

Randka była tylko moim dodatkowym zajęciem, cały czas miałem etat w Teatrze Polskim. Grywałem też sporo gościnnie w innych teatrach - Na Woli, w Syrenie, w Nowym. Jednak to właśnie dzięki Randce stałem się popularny, choć mam świadomość, że taka telewizyjna popularność to mydlana bańka.

Program bił rekordy oglądalności na początku lat 90-tych . Choć jego produkcja pozostawiała wiele do życzenia.

Teleturniej przynosił stacji wielkie pieniądze. Tym czasem było tak, że na jego produkcje trafiały ochłapy. Całość była reżyserowana, a ludziom, panie redaktor, pisały teksty.

Po Randce Kawalec zniknął ze szklanego ekranu i zerwał z teatrem. Przez kilka kolejnych lat pojawiał się w gościnnych rolach m.in. w Na Wspólnej , Pierwszej miłości i Klanie .

Jacek KawalecJacek Kawalec Kapif.pl

Kilka miesięcy temu mogliśmy podziwiać jego występy w Tańcu z gwiazdami i Jak oni śpiewają .

Zdecydowałem się na występ w Tańcu z gwiazdami, bo lubię tańczyć. I mówię to całkowicie szczerze. Produkcja Polsatu z kolei to inna sprawa. Dopiero w trakcie uczestnictwa zorientowałem się, że chodzi bardziej o żart, może wygłup niż o śpiewanie. A śpiewać, też lubię i to przede wszystkim chciałem w tym programie robić. Gdybym dziś miał się zdecydować na udział w JOŚ, to przede wszystkim ze względu na możliwość pracy z dobrymi muzykami.

Od 3 lat Kawalca możemy oglądać w serialu Ranczo . Aktor jednak wciąż liczy, że jeszcze wiele przed nim.

Cieszy mnie występowanie w tym serialu. Raz, że jest oglądany, a dwa że pełni w nienachalny sposób funkcję edukacyjną. Nie mniej wierzę, że jeszcze wiele przede mną. Chciałbym po prostu pracować w zawodzie. I rozwijać się.

Po Randce w ciemno nie ma śladu. W nieudolny sposób format kontynuował Tomasz Kammel , ale program został zdjęty ze względu na niską oglądalność.

Teleturniej za to doczekał się licznych parodii wśród, których najpopularniejsza to ta z Kabaretu Ani Mru Mru .

CZEKAMY NA WASZE PROPOZYCJE! Napiszcie o kim chcielibyście przeczytać w kolejnym cyklu!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.