Prezenty, prezenty

Każdy lubi dostawać, to jasne! Dawać prezenty to taka sama frajda - super jest słyszeć okrzyk radości patrząc jak bliscy odpakowują prezenty. Problem w tym, że nie zawsze wiemy co kupić!

Najprościej jest obdarować kogoś, kto ma sprecyzowane upodobania lub hobby . I tak np. zbieraczowi starych płyt można kupić kultowy czarny krążek, a zapalonemu narciarzowi - parę fajnych nowych rękawic lub modne gogle. Zakręconym artystom - album o sztuce, a utalentowanej przyjaciółce nowe farby.

W rodzinie najbezpieczniejszym wyjściem jest zrobienie listy prezentów. Każdy pisze na kartce co chciałby dostać i przekazuje ją reszcie rodzinki. Koniecznie trzeba wymienić kilka rzeczy, żeby była niespodzianka.

Niestety, bywa i tak, że nic nam nie przychodzi do głowy, albo wydaje nam się, że wszystkie pomysły wykorzystaliśmy na urodziny, imieniny itp. I w głowie mamy pustkę!

Prezent zawinięty w szary papier pakowy proponujemy udekorować listkami bluszczu
Prezent zawinięty w szary papier pakowy proponujemy udekorować listkami bluszczu  Fot. Agata Jakubowska / Agencja Wyborcza.pl

Spoko, na szczęście macie Kotka, który doradzi, jak uszczęśliwić bliskich:

Mama - jedna zasada - odpadają garnki, talerze, superściereczki do sprzątania, i wszelkie AGD! To musi być coś, co sprawi przyjemność jej i tylko jej. A więc: perfumy, szal, torebka i inne kobiece drobiazgi. A jeśli szukasz naprawdę oryginalnego prezentu, podaruj mamie (może być na spółkę z rodzeństwem lub tatą) wizytę u kosmetyczki, masaż, karnet do solarium lub wizytę u manikiurzystki! Przez Sylwestrem jak znalazł!

Tata - ciężki orzech do zgryzienia! Najlepiej nie szalej i wykorzystaj klasykę męskich prezentów, które zawsze cieszą! Nasze pomysły to: portfel, dobra woda po goleniu, perfumy, torba na laptopa albo nowa klawiatura do kompa, płyta, wieczne pióro lub jakiś fajny gadżet do samochodu.

Chłopak - możesz wybrać coś, co będzie mu Ciebie przypominało - breloczek na klucze z elektroniczną miniramką na Twoje zdjęcie, albo poduszka, kubek czy koszulka z Twoim zdjęciem. Może płyta z Waszą ulubiona muzyką? Inne pomysły to bilet na mecz jego ulubionej drużyny, albo karnet do klubu bilardowego czy na basen;)

Przyjaciółka /siostra - dziewczyny chyba najprościej obdarować - wszelkie babskie gadżety, kosmetyki, perfumy, ciuszki i biżuteria będą na miejscu. Dobrym pomysłem są drobiazgi do pokoju, książki, płyty. Własna twórczość też mile widziana - przyjaciółce możesz podarować album z wklejonymi zdjęciami z wspólnych szalonych wakacji, a siostrze własnoręcznie zrobione kolczyki.

Brat - tablica do darta, gra komputerowa, odlotowa obudowa na jego komórę, T-shirt. Niektóre pomysły są pożyteczne także dla Ciebie, jak np. bezprzewodowe słuchawki, na Jego ulubiona muzę którą zawsze Cię zamęcza;)

Prezent zapakowano do woreczka w kształcie buta uszytego z aksamitu.Prezent zapakowano do woreczka w kształcie buta uszytego z aksamitu. Fot. Agata Jakubowska / Agencja Wyborcza.pl

Warto poświęcić chwilkę, pomyśleć, a potem pobuszować w sklepach, taki przemyślany, starannie wybrany prezent, na długo zostaje w pamięci i w serduchu!

Kotek czeka na Wasze propozycje! Wspólnie zróbmy bazę pomysłów na tegoroczne prezenty świąteczne!

Więcej o: