Plotki, ach te plotki! GŁOSUJ!

Wszystkie to znamy. Tak naprawdę żyjemy tylko tym. Plotki. Każda dziewczyna marzy o tym, by być pierwszą dzielącą się z koleżankami plotką, gorącą i jeszcze świeżą! Wtedy przez chwilę czujemy się jak pępek Uniwersum 2008! Możemy rozróżnić bardzo wiele typów plotkarzy szkolnych. Podejrzeliśmy i przedstawiamy Wam teraz typy, które udało nam się wyłapać na szkolnych korytarzach!

1. Fałszywa Przyjaciółka

Jest tak: siedzicie na jakiejś lekcji razem w ławce i gadacie. Ona robi to z nudy, Ty, bo może jest fajna lub popularna. W każdym razie, co się dzieje - ona opowiada Ci przez 100 lat o tym, co to ona, a czego nie. Ty nudzisz się śmiertelnie, a kiedy przychodzi Twoja kolej na zwierzenia, możesz być pewna, że jutro Twoje info obiegnie szkołę w dwa razy pikantniejszej wersji. Ona będzie udawać niewiniątko, a Ty masz przez tydzień spaloną pozycję w szkole.

2. Lowelas Ploteras

Każda z nas ma ten problem, tylko inaczej nazwany. Bartek, Tomek, Wojtek, nieważne, jest jak jest. Brzydki jak noc, żałosny i do tego rzadko zażywa prysznica. A do tego uparł się właśnie Ciebie uczynić swoją Fioną z bagna... Masakra. A że chłopak jest naprawdę zdesperowany i naprawdę głupi, sprawa robi się nieciekawa. On myśli sobie tak: zrobię z niej najgorsze dziwadło w szkole, wszyscy ją znienawidzą, ona nie będzie się miała gdzie podziać i przyjdzie z podkulonym ogonkiem do mnie błagać o litość, przebaczenie i zapewniać o dozgonnej miłości.

To dlatego podchodzą do Ciebie dziewczynki z młodszych klas i zadają pytania w stylu: Ej, czy to nie Ty jesteś tą dziewczyną, która na ostatnim integralu całowała się ze wszystkimi chłopakami z klasy? Żenada...

3. Chodząca skarbnica

Nazwa mówi sama za siebie. W Twojej szkole też się to zdarza, nie? Masz na oku chłopaka. Takie ciacho, że robi Ci się gorąco na sam dźwięk jego imienia. No ale jest starszy, z mniej znanej Ci klasy. Co robić? Jak zdobyć o nim ploteczki, żeby móc się rumienić nie bezpodstawnie po spojrzeniu mu w oczy? Jest jeden sposób. Idziesz do kolegi/koleżanki X, która jest Królem/Królową plotki i mówisz, że chcesz wiedzieć wszystko o tym i o tym z klasy tej i tej. I sypie Ci się na głowę taki nawał informacji, że przetrawienie tego zajmie Ci minimum 4 dni. I jak tu ich nie kochać?

4. Psiapsiółki nierozplotki

Hi hi hi , ha ha ha... Po korytarzu snują się zawsze parami, ubierają się podobnie, mówią podobnie, nawet chodzą podobnie! Jedyne, o czym gadają, to inni. Którą bazę zaliczyli K. i S., czy H. ma opryszczkę i że D. pali jak smok. Czatują za każdym rogiem, a nuż usłyszą coś, o czym będą mogły plotkować następny miesiąc? Bo w ich życiu to podstawowy priorytet.

5. Plotkara Handlara

"Hej, Gośka, jest deal. Mam nową plotę, ale musisz mi też coś opowiedzieć, z czegoś trzeba żyć :P" Brzmi znajomo? Ona zawsze chce czegoś w zamian. Przyjaźń z nią to transakcja wiązana. Ona Ci coś da, ale tylko pod warunkiem, że się jej odwdzięczysz. A jeśli nie masz akurat asa w rękawie, pamiętaj, że ona nigdy nie zapomina. I kiedyś na pewno przypomni Ci o Twoim "długu".

Znacie to? Na pewno tak! No cóż, z plotkami i plotkarzami trzeba jakoś żyć. Najlepiej nauczyć się umiejętnie ich omijać albo wykorzystywać. Nigdy przecież nie wiadomo, czy Ty nie będziesz potrzebowała jakiejś informacji. ;P

Zuza

Więcej o: