Dominik Kuta nie żyje. Gitarzystę Czerwonych Gitar pożegnał Zbigniew Hołdys

Zbigniew Hołdys za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał druzgocące wieści. Nie żyje Dominik Kuta, gitarzysta zespołu Czerwone Gitary.

Dominik Kuta urodził się w 1952 roku w Warszawie. Był wokalistą i multiinstrumentalistą. Niesamowicie uzdolniony grał na wielu instrumentach m.in. gitarze, flecie i harmonijce. Karierę muzyczną rozpoczął w połowie lat 60. ubiegłego wieku. 8 marca 2023 Zbigniew Hołdys poinformował o śmierci artysty. 

Dominik Kuta nie żyje. Muzyk odszedł w wieku 71 lat

Informację o śmierci Dominika Kuty przekazał muzyk Zbigniew Hołdys. W opublikowanym poście napisał o odejściu artysty i wspomniał o ich wspólnej pasji, którą była muzyka. Do tej pory okoliczności śmierci oraz dokładna data zgonu nie są znane. Zbigniew Hołdys w rozmowie z Gazetą.pl potwierdził, że informację dostał od rodziny zmarłego muzyka. Dominik Kuta miał 71 lat.

Dominik Kuta sobie poszedł... Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach... Bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek... - napisał Hołdys na Twitterze.

Dominik Kuta grał m.in. w amatorskich zespołach bluesowych. Niegdyś współpracował również z grupą rockową o nazwie 74 Grupa Biednych. Zaś w styczniu 1970 roku na krótki czas dołączył do zespołu z Trójmiasta. W kultowym zespole Czerwone Gitary pełnił funkcję gitarzysty. 

 

W 1972 roku wziął ślub z 18-letnią aktorką, Laurą Łącz. Artystka wspominała w wywiadach, że muzyk był jej pierwszą miłością. Para rozstała się po kilku latach. Dominik Kuta całe życie był doceniany przez słuchaczy. Albumy z nim nagrywane stanowiły ambitne kompozycje muzyczne. Siostrą muzyka jest aktorka Magdalena Kuta, która ostatnio pojawiła się w serialu "Gang zielonej rękawiczki".

Więcej o: