To tyle zarabia Daniel Obajtek? Pewnie dlatego inflacja mu niegroźna

Na jednym z portali pojawił się mail, w którym było prawdopodobne zeznanie podatkowe Daniela Obajtka. Według opublikowanego PIT-u prezes PKN Orlen mógł zarobić krocie.

Serwis Poufna Rozmowa opublikował maila, który datowany jest na lipiec 2020 roku. Miały się tam znaleźć dwa skany dokumentów Daniela Obajtka. Jeden z nich miał dotyczyć jego zarobków za 2019 rok. Trzeba przyznać, że suma, która tam widniała, jest naprawdę wysoka. Wiele osób będzie zaskoczonych kwotą, jaką mógł zarobić prezes PKN Orlen. Zwala z nóg.

Polecamy: Kabaret Moralnego Niepokoju kpi z Daniela Obajtka. Skecz o galopujących cenach paliw podbija sieć

Zobacz wideo Lasota: W marcu Morawiecki i Obajtek ogłaszali embargo na surowce z Rosji. Minęło 7 miesięcy, nie wydarzyło się nic

Daniel Obajtek miał zarobić prawie dwa miliony. Aferę zapoczątkował mail

Prezes PKN Orlen z pewnością nie musi się martwić o galopującą inflację. Jeśli opublikowane przez serwis Poufna Rozmowa dokumenty są prawdziwe, to według zeznania podatkowego Daniel Obajtek w 2019 roku zarobił 1 mln 970 tysięcy 902 złote i 64 grosze brutto, co w przeliczeniu "na rękę" daje nam sumę około 1,6 milionów złotych. Na zarobki szefa Orlenu według maila składała się 15-krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (łącznie 88 tysięcy 350 złotych miesięcznie) oraz premia (do wysokości 100 procent pensji). Od dłuższego czasu w serwisie Poufna Rozmowa pojawiają się domniemane maile, które miały pochodzić ze skrzynki odbiorczej Daniela Obajtka. Koncern PKN Orlen w tych oto słowach odniósł się do sprawy:

PKN Orlen nie komentuje materiałów publikowanych na portalu poufnarozmowa.online, powstałych w oparciu o źródła, których wiarygodności nie można potwierdzić, i które wpisują się w działania dezinformacyjne uderzające w spółkę, prowadzone spoza terytorium Polski - podkreśliła spółka.

Co o tym myślicie?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.