To koniec "Świata według Kiepskich"! Nina Terentiew komentuje

Wszystko wskazuje na to, że produkcja "Świata według Kiepskich" zostaje wstrzymana na dobre. Głos zabrała Nina Terentiew.

Więcej informacji na temat telewizyjnych programów znajdziesz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

"Świat według Kiepskich" zadebiutował na antenie Polsatu 16 marca 1999 roku. I choć treści przedstawiane w serialu nadal są krytykowane przez wiele osób, z czasem produkcja zyskiwała rzeszę wiernych fanów. Ci będą zapewne zasmuceni najnowszymi doniesieniami - sitcom na dobre znika z anteny, ponieważ nowe odcinki nie będę nagrywane.

Zobacz wideo

To koniec "Świata według Kiepskich"

"Świat według Kiepskich" nie jest już tym samym serialem, co ten emitowany jeszcze 15 lat temu. W produkcji brakuje wielu bohaterów, tj. Paździocha (Ryszard Kotys), Boczka (Dariusz Gnatowski) czy babki Kiepskiej (Krystyna Feldman), wybitnych aktorów, którzy zmarli w ostatnich latach. Nikogo nie powinna więc dziwić decyzja o wstrzymaniu nagrań nowych odcinków.

Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich", których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go - komentuje Nina Terentiew w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl.

I choć nowe odcinki nie są emitowane już od niespełna pół roku, fani zapewne łudzili się, że ich ulubieni bohaterowie znów wejdą na plan. Finałowe epizody wyemitowane zostały w nocy z 2 na 3 grudnia 2021 o godz. 2.25 i 3.00. 

Ja również odnoszę się do fenomenu „Kiepskich". W pierwszych latach nadawania sitcom ten był bezustannie krytykowany. Kwestionowano wszystko, od gry aktorskiej po teksty. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności zdobył miano kultowego - dodaje dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Będziecie tęsknić?

Więcej o: