Jerzy Zass nie żyje. Aktor był znany z roli w "Czterech pancernych"

Jerzy Zass był znany widzom z serialu "Czterej pancerni i pies" oraz z filmu "Psy". Aktor przyjaźnił się w Wiktorem Zborowskim. To on potwierdził informację o jego odejściu.

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Zass, znany był także, jako Jerzy Zasuń. Aktor urodził się w 1937 roku. Jego kariera związana była z teatrem, filmem i telewizją. Najszersze grono widzów pamięta go z pewnością z roli w kultowym serialu "Czterej pancerni i pies" oraz z "Psów". O śmierci artysty poinformował 19 maja jego kolega, Wiktor Zborowski. Jerzy Zass miał 84 lata. 

Zobacz wideo Wiktor Zborowski w nagraniu dla Ukraińskiej telewizji. Wzruszające słowa

księżna Diana, Jennifer AnistonHepburn jako blondynka, Diana z różem na głowie. Tak wyglądałyby dzisiaj?

Kim był Jerzy Zass?

Zass występował regularnie na scenie Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze oraz Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Był związany także z Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim i z Teatrem Narodowym w Warszawie. W 1973 roku jego rola Kerona w przedstawieniu "Antygona" Helmuta Kajzara została nagrodzona na festiwalu teatralnym w Toruniu. Zass występował także w przedstawieniach Teatru Telewizji.

Często się mylił, ale zawsze potrafił przyznać się do błędu - napisał Wiktor Zborowski, żegnając kolegę po fachu.

Roman Wilhelmi, plan filmu 'Ćma'Utracjusz, kobieciarz i wielki talent. Nikodema Dyzmę zagrał, by roli nie dostał Stuhr

Jerzy Zass związany był także z kinem i telewizją. W 1969 r. zadebiutował na ekranie serialu "Sąsiedzi", a w 1970 wystąpił w hicie "Czterej pancerni i pies" jako rosyjski pułkownik. Współpracował z wieloma doskonałymi artystami - m.in. z Krzysztofem Kieślowskim. W filmografii zmarłego artysty znalazły się m.in. "Krótki film o zabijaniu", "Dom", "W labiryncie", "Polskie drogi", "Życie na gorąco", "Sztuka kochania" czy "Psy". Chociaż nie zdobył wielkiej sławy, to jego kunszt i talent były bardzo doceniane przez kolegów ze świata kina.

Najbliższym zmarłego aktora przekazujemy kondolencje.

Więcej o: