Więcej doniesień z zagranicy przeczytasz na Gazeta.pl.
Kazik Staszewski był gościem w programie "Hejt Park". Lider zespołu Kultu znany jest z krytyki sytuacji politycznej w Polsce, a w swojej twórczości nie boi się poruszać trudnych tematów. Choć jesteśmy przyzwyczajeni do jego wypowiedzi krytykujących partię PiS, tak tym razem zaskoczył. W wywiadzie poprowadzonym przez Roberta Mazurka wyznał, że jest przeciwnikiem aborcji, nazywając ją "zabójstwem".
Temat aborcji w programie pojawił się przypadkowo. Mazurek zaczął rozmawiać z liderem Kultu o narkotykach. Kazik wysnuł wówczas tezę, że politycy dyskutujący na temat zakazu środków odurzających, najpierw powinni je wcześniej spróbować. Wypowiedź ta spotkała się ze sprzeciwem Mazurka:
Jesteś nieprzytomny. Jak ty sobie to wyobrażasz? Że każdy parlamentarzysta powinien przejść przez wszystko, wszystkie narkotyki, każda kobieta powinna dokonać aborcji, żeby móc później głosować, czy jest za lub przeciw? Przecież to jest jakiś absurd - oburzył się Mazurek.
Kazik odpowiedział wówczas, aby ten "nie mieszał do tego aborcji", gdyż jest ona według niego zabójstwem.
Nie mówię, że każdy, tylko każdy, kto chce mieć wyrobiony jakiś pogląd. I nie mieszaj do tego aborcji, bo tu już mamy do czynienia z zabójstwem - odpowiedział Kazik
Muzyk został poproszony o rozwinięcie wypowiedzi, odpowiedział jednak krótko:
Nie będę rozwijał. Praktycznie cudem się na tym świecie znalazłem i jest to wystarczający powód - uciął dyskusję Kazik.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.
Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.
Новини з України - Ukrayina.pl.
Rok temu przyłapali ich na koncercie Coldplay. Wiadomo, jak teraz wygląda ich życie
Tym zdjęciem posłanka wywołała burzę. Gozdyra: Jak bardzo trzeba nie mieć stylu/empatii
Armagedon po występach gwiazd podczas mundialu. Widzowie nie certolą się w komentarzach
Weronika Rosati: Moje życie osobiste się rozpadało, musiałam znosić ból i traumy. Najstraszniejszy moment
Miało być wielkie widowisko na miarę Super Bowl, a wyszło jak zawsze. Miałam ciary żenady podczas Halftime Show
Nietypowe zachowanie Donalda Trumpa po finale mundialu. Szef FIFA interweniował
Melania Trump na trybunach podczas Mundialu. Jednak to królowa Letizia skradła show
Awantury ciąg dalszy. Posłanka nieudolnie tłumaczy się ze zdjęcia z martwymi rybami. Biejat nie miała litości
Schudł 30 kg i zdradził, jak to zrobił. Sekret Wojciecha Manna zaskakuje prostotą