Einár nie żyje. 19-letni szwedzki raper został zastrzelony w Sztokholmie

Nils Grönberg, znany lepiej jako Einár, został zabity 21 października wieczorem. Jak informują media, motywem morderstwa były porachunki gangów.

Bądź na bieżąco z ważnymi wydarzeniami na stronie głównej Gazeta.pl

Informację o śmierci artysty podał szwedzki serwis Expressen. Jak udało mu się ustalić, Einár od dłuższego czasu otrzymywał groźby śmierci. Jego morderstwo wiązane jest z porachunkami sztokholmskich gangów. Jak informuje serwis, widziano dwóch mężczyzn zbiegających z miejsca, gdzie Nils Grönberg został zastrzelony.

Księżna DianaŚmierć księżnej Diany do dziś budzi wątpliwości. Powstała masa teorii spiskowych

Einár nie żyje. Znany raper miał 19 lat

W czwartek 21 października o godzinie 22:50 policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie w południowej części dzielnicy Hammarby w Sztokholmie. Na miejscu zjawił się patrol, który znalazł rapera z ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej. Były zbyt rozległe, aby można było go uratować. Z informacji, które uzyskała policja, wynika, że Einár był w towarzystwie dwóch innych osób. Carina Skagerlind, przedstawicielka sztokholmskiej policji, potwierdziła śmierć rapera:

Postrzelony mężczyzna nie żyje, zginął na miejscu. Podjęto działania mające na celu uratowanie go, jednak nie można było nic zrobić - przekazała policjantka.
 

Kim był Einár?

Nils Grönberg urodził się 5 września 2002 roku, w 2021 skończył 19 lat. Jego debiutancki singiel "Gucci / Duckar Popo" cieszył się milionowymi odtworzeniami na Spotify, a raper doskonale znany był nie tylko w rodzinnej Szwecji. W 2020 roku został nagrodzony dwiema statuetkami podczas rozdania nagród Grammis, szwedzkiego odpowiednika Grammy. W kwietniu 2020 roku Einár został porwany przez innego rapera, przez kilka godzin był torturowany i przetrzymywany na muszce, a jego porywacze wrzucali zdjęcia z nim do mediów społecznościowych.

Więcej o: