Magdalena Środa zdradza poruszające kulisy wywiadu z Rosati. "Weronika płakała"

Magdalena Środa przeprowadziła szczerą rozmowę z Weroniką Rosati, w trakcie której aktorka wyznała, że jej były partner znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Teraz profesor opowiedziała o tym, jak przebiegała ta rozmowa i jakie towarzyszyły gwieździe emocje.
Zobacz wideo

Wywiad Magdaleny Środy z Weroniką Rosati poruszył wiele osób. Aktorka po raz pierwszy wyznała, że odeszła od partnera i ojca swojego dziecka, gdyż ten znęcał się nad nią zarówno psychicznie, jak i fizycznie. 

Uderzał wielokrotnie. W twarz, w rękę. Uderzył mnie też, jak byłam w zaawansowanej ciąży, a potem, gdy trzymałam córeczkę na rękach. O przemocy milczałam, ale mniej ze strachu, bardziej ze wstydu - mówiła Rosati w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów".

Magdalena Środa o rozmowie z Weroniką Rosati

Tymczasem na Wp.pl pojawił się wywiad z Środą, w którym profesor zdradza kulisy rozmowy z aktorką. Magdalena wyznała, że podziwia Weronikę za to, że odważyła się na ten wywiad, mając świadomość, że zamiast sławy i rozgłosu, przyniesie on jej kolejne hejty. Dla Rosati opowiadanie o traumatycznych przeżyciach nie było łatwe.

Gdy Weronika po raz pierwszy wyjawiła, że doświadczyła przemocy ze strony byłego partnera i później przyznała się, dlaczego tak długo milczała. Wstydziła się. Wiedziała, że jest na straconej pozycji jako kobieta i jako aktorka, bo przecież jej partner to znany lekarz o świetnej pozycji zawodowej - mówi Środa.

Na pytanie dziennikarki o to, jakie emocje towarzyszyły aktorce w trakcie rozmowy, Magdalena odpowiada krótko:

Weronika płakała.

Sporo osób ma zastrzeżenia wobec oskarżeń Weroniki. Środa nie widzi jednak powodów, aby jej nie wierzyć. Uważa, że aktorka za mocno się obnażyła, aby podejrzewać ją o kłamstwo.

Odpowiedzi były szczere i nie miałam podstaw, żeby je kwestionować. Niespecjalne widzę motywy, dla których ona miałaby mówić nieprawdę. Obnażyła się, pokazała swoją naiwność, swoje uczucia, nadzieje. Wymyślić przemoc jest znacznie trudniej niż ją znosić

Dziś już wiadomo, że policja zajęła się sprawą, a wśród osób, które zostaną w najbliższym czasie przesłuchane, jest między innymi ojciec Weroniki, polityk Dariusz Rosati.

Wierzycie aktorce?

KS