Karolina Gibki zastąpi Korę. Kim jest wokalistka, która zaśpiewa w zespole exMaanam?

Karolina Gibki została wybrana na następczynię Kory. Co wiemy o nowej wokalistce zespołu Maanam, który będzie teraz występował pod nową nazwą: ExMaanam?

Karolina Gibki będzie wokalistką nowej odsłony zespołu Maanam - exMaanam (wcześniej Złoty Maanam). Zgodę na używanie takiej nazwy zespołu wydał sam Kamil Sipowicz.

Karolina Gibki nową wokalistką exMaanam

Karolina Gibki ma 33 lata i przed nią bardzo trudne zadanie. Ma zastąpić zmarłą w zeszłym roku Korę Jackowską. Choć do tej pory można byłą ją zobaczyć głównie w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie i w innych teatrach, nie oznacza to, że Karolina nie potrafi śpiewać. Wręcz przeciwnie.

Jako absolwentka Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Karolina Gibki poradzi sobie bez problemu z każdą partią do zaśpiewania - podobnie jak radziła sobie niezastępowalna Kora. Próbkę jej głosu usłyszycie np. na jej aktorskim demo, które umieściła na YouTubie (okolice 45 sekundy nagrania i 1:40):

 

Karolina Gibki z exMaanam rusza w trasę już w maju. Fanką Kory Jackowskiej i Maanamu jest od lat, więc repertuar zna na pamięć. Jak sama mówi w wywiadzie dla NaTemat, nie zamierza Kory podrabiać:

Kora była jedna, niepowtarzalna i nikt z fanów nie chciałby oglądać nowej wokalistki starającej się odtworzyć jej styl. (...) Dodam jak najwięcej siebie i własnej wrażliwości oraz talentu.

Karolina Gibki - jaka jest prywatnie?

Z Instagrama aktorki i wokalistki możemy dowiedzieć się co nieco o jej życiu prywatnym. Bez wątpienia uwielbia podróże - i te dalekie (Wietnam) i te bliskie (polskie Tatry). Muzycy po zakończonych przesłuchaniach napisali, że Karolina Gibki zaczarowała ich talentem, osobowością i pozytywną energią.

My trzymamy za nią kciuki. Wokalistka Złotego Maanamu, Karolina Leszko, spotkała się z ogromem nienawiści. Mamy nadzieję, że fani Kory i Maanamu dadzą szansę Karolinie Gibki pokazać, co potrafi.

Więcej o: