Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem polskiej kadry. Kim jest? To wujek Kuby Błaszczykowskiego

Polski Związek Piłki Nożnej podał nazwisko nowego trenera polskiej kadry piłki nożnej. Jest nim Jerzy Brzęczek.

Odkąd podano informację, że Adam Nawałka przestaje być trenerem polskiej reprezentacji piłki nożnej, wszyscy fani futbolu czekali na wiadomość o jego następcy. Tymczasem na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się wiadomość, że nowym selekcjonerem polskiej kadry został Jerzy Brzęczek. Co ciekawe, prywatnie to wujek Kuby Błaszczykowskiego.

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem polskiej kadry

Polski Związek Piłki Nożnej napisał:

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski, którym zostanie Jerzy Brzęczek. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski - czytamy w komunikacie na Łączy nas Piłka.

Oficjalna prezentacja nowego trenera odbędzie się w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 w sali konferencyjnej na stadionie PGE Narodowym. Podczas konferencji prasowej zostaną przedstawione plany selekcjonera oraz nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek nowym trenerem reprezentacji. "Merytoryczna ocena wyboru selekcjonera: szok, szczękę mam na ziemi"

Kim jest Jerzy Brzęczek?

Brzęczek rozpoczął swoją karierę w klubie Rakowa Częstochowa. Później grał w Lechu Poznań, Olimpii Poznań, Górniku Zabrze, GKS-ie Katowice, Tirolu Innsbruck, LASK, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Kärnten oraz Wacker Tirol. Przez 12 lat grał poza granicami kraju. W końcu wrócił, by podpisać dwuletni kontrakt z Górnikiem Zabrze. W 2009 roku przeszedł do Polonii Bytom. Tego samego roku zakończył karierę piłkarską i rok później był już trenerem Rakowa Częstochowa. Przez kolejne lata trenował piłkarzy w Lechii Gdańsk, GKS Katowice i Wiśle Płock.

Prywatnie Jerzy Brzęczek jest wujkiem Kuby Błaszczykowskiego.

Myślicie, że będzie godnie zastępował Adama Nawałkę?

KS

Więcej o: