Agata Szostek z "Projekt Lady" pokazała zdjęcie, gdy ważyła 20 kg mniej. "Już wtedy się ze mnie śmiali"

Agata Szostek z 'Projekt Lady' pokazała swoje stare zdjęcie, z czasów, kiedy ważyła 20 kilogramów mniej niż teraz. W ten sposób Szostek poruszyła wiele ważnych problemów związanych z nadwagą.

Agata Szostek była jedną z uczestniczek pierwszej polskiej edycji "Projekt Lady". Mimo że Agata odpadła w półfinale i nie wygrała programu, to jednak jest dziś dobrze rozpoznawalna. 

Agata Szostek z "Projekt Lady" pokazała stare zdjęcie 

Agata jest piękną kobietą, ale jak wiele polskich dziewczyn ma kompleksy. Na swoim Instagramie Szostek zdecydowała się o nich opowiedzieć. By zacząć rozmowę na temat problemów z wagą i brakiem szczupłej i wysportowanej sylwetki, pokazała swoje stare zdjęcie sprzed 4 lat. Na fotografii widzimy Szostek, która waży 20 kilogramów mniej niż teraz! Mimo że dziewczyna była chudsza niż teraz, to już wtedy była wyśmiewana z powodu swojej wagi.

Szostek opowiedziała o tym, że już wtedy wyśmiewano się z jej sylwetki. Nieprzyjemne uwagi na ten temat słyszała nie tylko od rówieśników, ale też od rodziny i przyjaciół. Szostek przyznała, że ta ostra krytyka i brak pomocy sprawił, że jadła jeszcze więcej. 

Agata Szostek  porusza poważny problem 

Uczestniczka "Projektu Lady" przytomnie zauważyła, że to problem wielu dziewcząt, które również są wyśmiane i szykanowane. Ich kompleksy dodatkowo pogłębia utrwalony we współczesnej kulturze wizerunek smukłej i wysportowanej kobiety z jędrnym ciałem. Wszystko to oraz brak pomocy ze strony najbliższych sprawia, że te młode dziewczyny bardzo często chorują na anoreksję lub bulimię. 

Szostek apelowała też o to, by rodzice uczyli swoje dzieci jeść zdrowo. W końcu "czego Jaś się nie nauczy, Jan nie będzie umiał".

Fani Agaty Szostek "W końcu ktoś to powiedział"

Agata Szostek pokazała wiadomości od fanów, którzy się z nią zsolidaryzowali i opowiedzieli o własnych problemach z nadwagą. 

Brawo! Tak się cieszę, że w końcu ktoś powiedział o tym głośno. Mega Cię rozumiem i chciałabym, żeby coś w końcu do ludzi dotało

Mądra wypowiedź. Dobrze, że poruszyłaś ten ważny temat

Jesteś silną, babką! 

My również cieszymy się, że Agata Szostek podjęła ten ważny i trudny temat. Jesteśmy świadomi, że wymagało to od niej sporej odwagi. Czekamy na kolejne filmy w takim tonie! 

AG