Zwyciężył w "Must Be The Music". Teraz będzie... księdzem. "Zamykam się dla świata"

"Must Be The Music". Zwycięzca programu z 2011 roku postanowił zrezygnować z kariery muzycznej i zostać księdzem.

"Must Be The Music". Maciej Czaczyk z Gryfina to zwycięzca programu z 2011 roku. Poszedł tam, jak większość uczestników, walczyć o marzenia związane z karierą muzyczną. Jednak już dwa lata później w jego życiu nastąpił zasadniczy zwrot wynikający z przewartościowania życiowych celów. Czaczyk poinformował o tym za pośrednictwem fanpejdża na Facebooku.

Moi kochani. Dziś oficjalnie zostałem przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tym samym chciałbym oświadczyć oficjalnie, że zamykam się dla świata i będę kształcił się na przyszłego kapłana katolickiego - napisał wtedy.

Jak informuje "Fakt", Czaczyk wytrwał w swoim postanowieniu i obecnie jest alumnem w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Maciej Czaczyk w marcu otrzymał posługę lektoratu i akolitatu. Teraz będzie mógł głosić Słowo Boże podczas Mszy Świętej oraz błogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Do jego zadań będzie należeć teraz także opieka nad naczyniami liturgicznymi oraz udzielanie Komunii Świętej - czytamy tam.

Z Facebooka dowiadujemy się też, że tak do końca Czaczyk nie wycofał się ze świata. I choć co prawda ostatni wpis na jego fanpejdżu pochodzi z sierpnia ubiegłego roku to z wcześniejszych możemy dowiedzieć się, że uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży, zagrał koncert w Świnoujściu oraz wybrał się do Berlina na Marsz dla Życia.

Czaczyk jest jeszcze młody, jest dopiero na IV roku studiów w seminarium i tak naprawdę jeszcze nie zdecydował, czy ostatecznie porzuci muzykę. Nie wie też jeszcze, kiedy przyjmie święcenia kapłańskie.

Jeżeli chodzi o muzykę i datę przyjęcia moich święceń, jeszcze na tym etapie nie sposób odpowiedzieć, kiedy to będzie. Serdecznie dziękuję za pamięć i pozdrawiam wszystkich czytelników, prosząc nadal o modlitwę w mojej intencji - powiedział "Faktowi".

Connie Talbot zauroczyła świat jako siedmiolatka. Dziś ma 15 i śpiewa nadal. Jak wyglądają dzieci z talent show po latach?

JZ

Więcej o:
Komentarze (17)
Zwyciężył w "Must Be The Music". Teraz będzie... księdzem. "Zamykam się dla świata"
Zaloguj się
 • Gość: ad

  Oceniono 38 razy 36

  Z tym zamazywaniem twarzy was pogięło? Tak się robi w przypadku przestępców.

 • Gość: ew

  Oceniono 29 razy 13

  Lepsza kasa niz z muzyki, ma racje

 • owrank

  Oceniono 17 razy 11

  Jeden z najlepszych zawodów w dzisiejszej Polsce. Jak narysował kiedyś Mleczko: Wino, Kobiety i Śpiew...

 • longwayhome

  Oceniono 4 razy 4

  Trzymam za Ciebie kciuki koleś, ale nie zamykaj się dla świata, bo to nie o to chodzi.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 7 razy 3

  Nawet szołbiznes nie da Ci takiej kasy jak robota po seminarium. Młodzian się zorientował w miarę szybko...

 • Gość: bigggg

  Oceniono 6 razy 2

  rura swędzi?

 • Gość: Kula

  Oceniono 30 razy 2

  Biedy on. Ktoś mu zrobił wodę z mózgu we wczesnym dzieciństwie. Jeszcze sie ocknie. Chyba ze poszedł w tym kierunku tylko dla kasy. To zrozumiem.

 • Gość: Asia

  0

  Może po prostu poczuł powołanie? A Wy już o kasie...

 • Gość: dzieki

  0

  dzieki ci Panie za to powołanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX