"Kuchenne Rewolucje". W tej restauracji nawet karta dań lepiła się od brudu. "To jest kuchnia, którą ja bym zamknęła!"

Magda Gessler już dawno nie trafiła do tak brudnej kuchni. Ale bałagan nie był jedynym problemem właścicieli restauracji w Odolanowie.

Magda Gessler w Odolanowie odwiedziła zajazd "U Stefana", który siedem lat temu otworzyli Ania i jej mąż Stefan. Niestety bez odpowiedniego nadzoru właścicieli restauracja szybko zmieniła się w pijalnię piwa, a dochody nie wystarczały nawet na pokrycie rachunków. Od dwóch lat właścicielka stara się jednak o to, by postawić lokal z powrotem na nogi. Potencjał już jest - wyznaje bowiem rzadką w tym programie zasadę, że jedzenie w restauracji nie powinno być mrożone - jednak o realizację naprawdę trudno. Wszystko przez to, że kobieta zajmuje się zarówno gotowaniem, jak i obsługą, zaopatrzeniem czy nadzorowaniem. Jej mąż natomiast ma w restauracji bardzo nieokreśloną funkcję, co powoduje liczne zgrzyty pomiędzy parą.

Mamie by się przydał odpoczynek i spokój - wyznała 14-letnia córka właścicieli, która już teraz pomaga mamie po szkole w kuchni i na sali.

Zanim Gessler przeszła do tradycyjnej degustacji, rozejrzała się po miejscu i... załamała. W zajeździe panował niesamowity bałagan, a każdy element wystroju dosłownie lepił się od brudu.

Wygląda to jak stołówka szkolna, każde krzesło inne, bar jak kibel... - zaczęła wypunktowywać błędy Gessler.

Brudne było nawet menu, którego restauratorka nie chciała wziąć w dłonie, czy krzesła.

Obraz nędzy i rozpaczy. Krzesełko miało być białe. Nie udało się. Zróbcie tu porządek, bo ja tu nie wejdę zjeść! - groziła.

Podobnie mówiła, gdy obejrzała równie zaniedbaną kuchnię. Niedomyte garnki, grzyb na ścianach - tego Gessler nie zamierzała tolerować.

Ty dajesz jeść ludziom! To jest kuchnia, którą ja bym zamknęła!

Gessler miała też dużo do powiedzenia na temat męża właścicielki, który nie czuje się zobowiązany do pomagania żonie w prowadzeniu biznesu.

On z tego korzysta jak pasożyt. W was nadzieja zamarła. Ania, ty się czujesz jak jedyna odpowiedzialna. A czemu nie on? Wszystko na nią zwalasz! Ja widzę, że ona nie ma sił! - diagnozowała.

Jej słowa ewidentnie zrobiły wrażenie na małżonkach. Po metamorfozie restauracja, która po wizycie Gessler przyjęła nazwę "Karpiówka", odżyła, a z nią także właściciele, którzy wreszcie mają więcej czasu dla siebie. Po powrocie Gessler zachwycała się smakiem nowych dań, które bazują głównie na hodowanych w sąsiedztwie karpiach, mówiąc, że to najlepsza restauracja rybna w Polsce.

Mogę was spokojnie mianować ambasadą karpiowego smaku! - podsumowała.
Zobacz wideo

MK

Więcej o:
Komentarze (36)
"Kuchenne Rewolucje". W tej restauracji nawet karta dań lepiła się od brudu. "To jest kuchnia, którą ja bym zamknęła!"
Zaloguj się
 • Gość: LadyS

  Oceniono 18 razy 18

  zajrzałam z nadzieją, że wpisze się ktoś kto w knajpie tej był i podpowie czy rzeczywiście warto, a co znalazłam? sam "hejt" na M. Gessler i żadnej konstruktywnej informacji. Można Magdy nie lubić ale chyba wszyscy chcemy zjeść dobrze w restauracji za zazwyczaj nie małe pieniądze. Więc może skupmy się czy efekty rewolucji są na plus czy minus. Mi osobiście zdarzyło się być w restauracji gdzieś z 2 lata po rewolucji i bardzo dobrze ją wspominam, więc może warto spojrzeć na efekt a nie tylko przez pryzmat samej Magdy i od razu wszystko opluć

 • Gość: Gosc

  Oceniono 3 razy 3

  Jezeli ktos jest brudas I nie widzi ze jest Syf to nawet Gessler nie pomoze,brud wroci za miesiac ,dwa

 • Gość: KLIENT

  Oceniono 2 razy 2

  TAKI SYF TYLKO DO LIKWIDACJI NIE LUBIĘ GESLER LECZ W TYM PRZYPADKU MA 100% RACJI

 • Gość: Filip

  0

  Czy to jest opis jednego z przybytków pani Gesler? A co z brudnymi włosami w talerzach?

 • Gość: Gość

  Oceniono 12 razy 0

  Dlaczego taka znawczyni gastronomii jak pani Gessler nie związuje tych pakułów w kuchni?

 • Gość: OMG!

  Oceniono 1 raz -1

  Ten program jeszcze leci? Omatko!
  Ja rozumiem jeden sezon, tak w ramach ciekawostki... ale ile razy można słuchać i oglądać tą samą historię? (Magda przyjeżdża do brudnej knajpy, udaje zszokowaną, krzyczy, ktoś tam płacze, zmiana dekoracji knajpy, zmiana menu, Magda wraca za 3 tygodnie, i tak w kółko, następny odcinek)

 • Gość: Gość

  Oceniono 25 razy -3

  Ktoś to jeszcze ogląda?

 • cucurucu

  Oceniono 16 razy -4

  Do dupy, samo gowno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX