Emilia Clarke najseksowniejszą kobietą świata według "Esquire". "W połowie młodsza siostra, w połowie seksowna królowa"

Emilia Clarke jest znana przede wszystkim dzięki roli Daenerys Targaryen w serialu "Gra o Tron". To jej redakcja magazynu "Esquire" przyznała tytuł "The Sexiest Woman Alive 2015".

Tytuł najseksowniejszej kobiety jest przyznawany przez magazyn co roku w listopadzie. W poprzednich latach zdobywały go takie seksbomby jak Scarlett Johansson, Mila Kunis, Penelope Cruz czy Charlize Theron. W tym roku jury nagrodziło aktorkę, która nieco odbiega od typu ponętnej kusicielki.

Emilia Clarke ma 28 lat, urodziła się w Londynie. Jest śliczna, o czym mogliśmy się przekonać oglądając "Grę o Tron" czy "Terminator: Genisys 3 D". Warunki fizyczne? Aktorka ma jedynie 157 cm i może pochwalić się apetyczną, lekko krągłą figurą. Jej sylwetka w niczym nie przypomina tych, jakie prezentują modelki czy większość gwiazd Hollywood. Ponętne kształty Clarke możemy oglądać m.in. w okładkowej sesji dla magazynu "Esquire".

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Ale najseksowniejsza kobieta roku to przecież nie tylko twarz i zgrabne ciało. Aktorka ma na swoim koncie dwie nominacje do nagrody Emmy (za rolę Matki Smoków) oraz debiut na Broadwayu jako... Holly Golightly w "Śniadaniu u Tiffany'ego". Magazyn tak uzasadnił swój wybór:

Przyjacielska, ale też okrutna. Młodsza siostra i morderczyni. Gwiazda filmowa oraz dziewczyna z sąsiedztwa - czytamy. - W połowie kumpelka, w połowie domina. W połowie siostrzyczka, a w połowie seksowna królowa. Gwiazda kina, która w prawdziwym życiu jest anonimową, przezabawną pięknością. To cudowna równowaga Emilli Clarke.

Gratulujemy!

embed

Pobierz nową aplikację Plotek.pl na telefony z Androidem

Więcej o: