"Chirurdzy". W USA szok po nowym odcinku. W roli głównej Derek Shepherd. Fani publikują swoje reakcje. Mocne! [UWAGA, SPOILER!]

Po 11 latach na planie "Chirurgów" zginął jeden z głównych bohaterów. Na wieść o dramatycznych wydarzeniach zrozpaczeni fani wylewają żale w sieci.

Aktorzy kończą pracę w serialu i nic w tym dziwnego, że ich postać trzeba jakoś wyciąć ze scenariusza. George Clooney w " Ostrym Dyżurze " wyjechał, a choroba zabijała Anthony'ego Edwardsa przez wiele odcinków. Fani innego medycznego show, " Chirurdzy ", nie mają tyle szczęścia. Ich rozstania z głównymi bohaterami są równie nagłe, co dramatyczne. Właśnie uśmiercono postać, która związana była z serialem od pierwszego odcinka.

"Chirurdzy" to serial, w którym lekarze ratują pacjentów, ale zabijają ich autobusy, i ciężarówki, i samoloty, i bomby, i uzbrojeni bandyci. I wszyscy giną - podsumowała jedna z fanek.

Nawiązuje ona m.in. do śmierci postaci lekarzy George'a O'Malleya (wskoczył przed autobus ratując kobietę) i Marka Sloana (śmierć na skutek powikłań po katastrofie lotniczej). Patrick Dempsey , czyli dr Derek Shepherd, zmarł po wypadku samochodowym. Chwilę wcześniej sam ratował ofiary innej kraksy.

embed

W kolejnych scenach Derek głosem spoza kadru opowiada widzom o akcji ratowania własnego życia. Tłumaczy, w których momentach źle przygotowani chirurdzy popełnili błędy. W końcu obserwujemy moment odłączenia aparatury podtrzymującej jego życie. Wszystkiemu przygląda się jego ekranowa, zrozpaczona żona (aktorka Ellen Pompeo).

embed

Dempsey mówił o rozstaniu z serialem już jesienią ubiegłego roku. O tym, w jaki sposób jego bohater odejdzie, dowiedział się w marcu. W wywiadzie dla "Entertainment Weekly" opisał ostatni dzień na planie jako absolutnie zwyczajny. Dał się ponieść emocjom dopiero, gdy zapytano go o rozstanie z Pompeo:

To była magia. Coś pięknego. Byliśmy jak prawdziwe małżeństwo. To już 10 lat, i od początku było magiczne. Od początku czuliśmy chemię.

To samo o "McDreamym" mówią dziś rzesze fanek. Po odcinku, czy nawet w jego trakcie, szukały ukojenia dla smutku, dzieląc się rozgoryczeniem i pokazując łzy innym, takim jak one, wstrząśniętym miłośniczkom serialu i doktora Shepherda.

Chirurdzy tak namieszali w moich emocjach, że nie wiem czy jestem jeszcze w stanie to oglądać.
Chciałabym, żeby świat wiedział, że jestem bardzo niezadowolona z Chirurgów.
McSteamy i McDreamy opuścili Chirurgów i na całym świecie kobiety w średnim wieku płaczą.
Minęło 5 minut odcinka, a Chirurdzy zrobili ze mnie emocjonalny wrak.
Chirurdzy rozbili moje serce na milion kawałków.

Dostało się też twórcom serialu. Z jednej stronie scenarzystce, z drugiej producentom - np. za ujawnienie treści nadchodzącego odcinka we wspomnianym tekście "Entertainment Weekly". Dempsey sposób rozstania się z serialem skwitował dość krótko:

Nie, nie zdziwiło mnie to. To naturalne przejście zgodne z tym, jak rozwija się fabuła w serialu. Pomyślałem tylko: Ok! To ten moment.
embed

Reakcje fanów serialu 'Chirurdzy' na śmierć bohateraReakcje fanów serialu "Chirurdzy" na śmierć bohatera Screen z Facebook.com Screen z Facebook.com

Reakcje fanów serialu 'Chirurdzy' na śmierć bohateraReakcje fanów serialu "Chirurdzy" na śmierć bohatera Screen z Twitter.com Screen z Twitter.com

socha

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o: