Ciąg dalszy lodowatego szaleństwa! Ice Bucket Challenge podbija Hollywood. Wyzwanie podjęli już Jennifer Lopez, Charlie Sheen i Ben Affleck

Moda na mrożące krew w żyłach wyzwanie staje się coraz popularniejsza wśród największych gwiazd.

Niedawno internet opanowała moda na splash. Teraz jednak popularniejsze jest Ice Bucket Challenge. Lodowatą wodą oblały się już największe hollywoodzkie sławy.

Podczas gdy splash był tylko niewinną zabawą, inna odsłona tego nietypowego sportu - Ice Bucket Challenge - wspomaga organizacje i stowarzyszenia charytatywne m.in. ALS, które wspiera chorych na stwardnienie zanikowe boczne. W zabawie udział brali wcześniej biznesmeni i sportowcy, którzy nominowali swoich znajomych. Teraz mokra moda przenosi się na największe gwiazdy Hollywood. Do zadania kreatywnie podeszli już m.in. aktor Chris Pratt , który przed lodowatym prysznicem dwukrotnie napił się... zimnej wódki i gwiazdor "Iron Mana" Robert Downey Jr. To jednak nie koniec, w sieci pojawiła się właśnie nowa seria wyzwań.

Tym razem dla wyższych celów zmoczyć nie bali się m.in. James Franco , Britney Spears , Lady Gaga i Ben Affleck . Franco zdecydował się wypełnić zadanie pod prysznicem. Aktor nie byłby też sobą, gdyby nie przygotował dla fanów niespodzianki na koniec filmiku.

Zobacz wideo

Ben Affleck o pomoc poprosił swoją żonę, aktorkę Jennifer Garner i nominował swoich przyjaciół: Jimmy'ego Kimmela, Neila Patricka Harrisa i Matta Damona.

Zobacz wideo

Za pomysł pochwalić trzeba również Charliego Sheena , który potraktował Ice Bucket Challenge trochę inaczej niż wszyscy i... wysypał na siebie wiadro banknotów.

 

Ze szlachetnych powodów lodowatą wodą pozwoliła się oblać także Jennifer Lopez . Gwiazda nominowała z kolei Pitbulla , Iggy Azaleę i Leah Remini .

Zobacz wideo

Zasady Ice Bucket Challenge są podobne do tych, które znamy ze splasha. Uczestnicy oblewają się wiadrem lodowatej wody i nominują kolejne osoby, które na wykonanie zadania mają 24 godziny. Podstawową różnicą jest jednak fakt, że tej zabawie przyświeca szlachetny cel. Jeśli nominowany nie zdąży wykonać zadania w obowiązkowym czasie, musi przekazać wskazanej przez nominującego organizacji charytatywnej 100 dolarów. Jeśli zaś skończy w terminie, może wpłacić jedynie 10 dolarów.

Ice Bucket Challenge zyskało popularność głównie dzięki social mediom w USA i Nowej Zelandii. Jako pierwszy wiadrem lodowatej wody oblał się golfista Chris Kennedy. Nominował on później swoją kuzynkę, której mąż od 11 lat zmaga się z stwardnieniem zanikowym bocznym.

al

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.