Papież Franciszek mianował biskupem warszawskim brata Grzegorza Markowskiego

W Warszawie pojawi się dwóch nowych biskupów. Jednym z nich jest Rafał Markowski - brat popularnego wokalisty "Perfectu".

Dotychczasowy rzecznik prasowy kurii warszawskiej ks. Rafał Markowski, a prywatnie brat Grzegorza Markowskiego zostanie jednym z biskupów pomocniczych kardynała Kazimierza Nycza, informuje portal warszawa.gazeta.pl . Oprócz niego tę funkcję będzie pełnił ks. Józef Górzyński - dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego. Święcenia biskupie duchowni przyjmą 7 grudnia.

Kardynał Nycz zyska tym samym ważne wsparcie. Na emeryturę odchodzi bowiem wieloletni sufragan warszawski bp Marian Duś, od obowiązków odsunięty jest zaś inny biskup pomocniczy Piotr Jarecki. W zeszłym roku spowodował kraksę, gdy prowadził samochód pod wpływem alkoholu - czytamy na portalu.

Ks. Rafał Markowski oprócz reprezentowania metropolity warszawskiego w mediach, jest również wykładowcą m.in. na Wydziale Teologicznym Akademii Teologii Katolickiej i na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Był również dyrektorem Radia Józef, którego jest założycielem. Co popularny krewny duchownego, Grzegorz Markowski, mówi o bracie?

Rafał to jest facet z krwi i kości. Urodziwy i przystojny. Kiedy jest na wczasach, kobiety patrzą na niego dość łakomie, a on musi dawać sobie z tym radę. Jest takim samym pasjonatem pracy jak ja. To jest praca, która zabiera ci masę sił, której oddajesz się do końca, w której jest się 24 godziny na dobę.  Pod tym względem te prace są do siebie bardzo podobne. Z tą różnicą, że w moim pokoju hotelowym może siedzieć obca kobieta i może stać butelka alkoholu na stole, a on musi siedzieć sam i raczej bez promili wyznał wokalista w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

majk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.