Agnieszka Kotlarska miałaby teraz 41 lat. Miss Polski zginęła z rąk prześladowcy

Agnieszka Kotlarska, Miss Polski, Miss International. Muza projektanta Ralpha Laurena. Modelka, która brała udział w wielu prestiżowych kampaniach reklamowych m.in. dla Calvina Kleina czy Estée Lauder. Żona i matka. Jej życie zakończyło się przedwcześnie w 1996 roku, kiedy jej wielbiciel Jerzy Lisiewski, zadźgał ją nożem na oczach jej dwuletniej córki i męża. Agnieszka miała wtedy 24 lata. Już 15 listopada na antenie TVN Style obejrzymy dokument przypominający o dramacie pięknej Miss Polski i wywiad z mordercą modelki, który jest już na wolności.
Agnieszka Kotlarska Agnieszka Kotlarska Okładka magazynu z modelką

Wielka kariera

Jej kariera rozwijała się w błyskawicznym tempie, po tym jak w 1991 roku wygrała tytuły Miss Dolnego Śląska, Miss Polski oraz Miss International - jako pierwsza Polka w historii. Wygrane otworzyły jej drogę do międzynarodowej kariery. Uczestniczyła w kampaniach wielu znanych, światowych marek. Była muzą i główną modelką projektanta, Ralpha Laurena, Pojawiła się m.in. w kampaniach Calvina Kleina, Estée  Lauder i domu handlowego Macy's. Modelka miała wielu wielbicieli, którzy wzdychali do pięknej Miss. Agnieszka próbowała ostudzić swoich fanów ujawniając, że jest już zakochana.

W roku, kiedy zostałam Miss Polski, dostałam trzy propozycje małżeńskie. Dwie publicznie, a jedną w liście wydrukowanym złotymi literami. Nie mogłam się na żadną skusić. Kocham już kogoś innego - cytuje wypowiedź Kotlarskiej portal Sledztwo.com.

Agnieszka KotlarskaMat. promocyjne

Agnieszka Kotlarska Agnieszka Kotlarska Screen You Tube

Wielbiciel

Nie wszyscy fani Kotlarskiej przyjęli to oświadczenie do wiadomości. Kiedy Jerzy Lisiewski zobaczył modelkę na pokazie sukni ślubnych, zadurzył się w niej po uszy. Niestety, jego platoniczna miłość przerodziła się w chęć spotkania z Kotlarską, a potem chorą obsesję na punkcie modelki. Po długich poszukiwaniach i obserwacji, odkrył miejsce zamieszkania Agnieszki. Chodził za nią krok w krok, kiedyś odprowadził ją nawet do autobusu. Pisał do niej listy - ją nazywał królewną, a siebie krasnoludkiem, ponieważ cały czas chodził w czerwonej czapce i kurtce.

Córka mówiła, że chodzi za nią obleśny typ - opowiadała Halina Kotlarska.

Bliscy Lisiewskiego nie mieli pojęcia o obsesji mężczyzny. Dla nich był on spokojnym informatykiem, pracującym w jednym z wrocławskich banków, który nikomu nie zrobiłby krzywdy. Mylili się.

Agnieszka KotlarskaMat. promocyjne dokument TVN Style

Agnieszka Kotlarska Agnieszka Kotlarska MARZENA HMIELEWICZ

Wyjazd i cud

W pewnym momencie Agnieszka zaczęła się bać swojego wielbiciela. Lisiewski zaczął ją śledzić, a raz miał ją nawet gonić. Wkrótce Kotlarska wyjechała do USA, żeby kontynuować karierę modelki. Jej wielbiciel bezskutecznie próbował ją odnaleźć. W Stanach Zjednoczonych modelka mieszkała ze swoim mężem Jarosławem Ś., przystojnym prawnikiem, którego poznała w 1991 roku. Niedługo po ślubie w Nowym Jorku na świat przyszła ich córka.

WROCLAW  Fot. Marzena Hmielewicz

Modelka podczas pobytu za granicą raz oszukała śmierć. Miała lecieć samolotem, który kilkanaście minut po starcie eksplodował. Katastrofy nie przeżył nikt, a Agnieszka mówiła w wywiadach, że właśnie dostała drugie życie. Niestety trwało ono tylko 6 tygodni, bo po powrocie ze Stanów Jerzy Lisiewski znowu odnalazł Kotlarską. To spotkanie okazało się śmiertelne dla kobiety.

Agnieszka Kotlarska Agnieszka Kotlarska AG

Śmierć

Lisiewski odnalazł Agnieszkę po wielu miesiącach we Wrocławiu. Pojechał pod jej dom - adres znalazł w książce telefonicznej. Kiedy modelka wraz z mężem i córką wyszli późnym popołudniem z domu, Lisiewski podszedł do Agnieszki i zapytał czy mogą porozmawiać. Kiedy ta odmówiła, wyciągnął nóż. Mąż modelki rzucił się na mordercę i został raniony w udo. Kiedy Kotlarska próbowała pomóc mężowi, morderca ugodził ją 3 razu nożem w klatkę piersiową. Modelka zmarła z szpitalu.

Agnieszka KotlarskaMat. promocyjne dokument TVN Style

Morderca sam zgłosił się na policję tłumacząc, że nie chciał zrobić krzywdy Agnieszce, ponieważ bardzo ją kochał. Twierdził, że nie wiedział kogo ugodził nożem. Lisiewski trafił na 15 lat do więzienia. Obecnie przebywa na wolności.

Jerzy LisiewskiMat. promocyjne dokument TVN Style

Jerzy Lisiewski Jerzy Lisiewski Mat. promocyjne dokument TVN Style

"Będę Cię kochał, aż do śmierci"

"Będę Cię kochał, aż do śmierci" taki tytuł nosi dokument, który będziemy mogli obejrzeć 15 listopada, o godz. 20:45 na TVN Style. Twórcy chcą przypomnieć dramat Miss Polski 1991, której życie w brutalny sposób przerwał zakochany w niej po uszy fan - Jerzy Lisiewski. Morderca modelki jest już na wolności i m.in. z nim porozmawiają reporterzy.

Agnieszka KotlarskaMat. promocyjne dokument TVN Style