Agnieszka Kotlarska

Agnieszka Kotlarska

Agnieszka Kotlarska była polską modelką, Miss Polski oraz Miss International. Współpracowała z najbardziej znanymi projektantami, a jej zdjęcia pojawiały się na okładkach światowych magazynów. Jej mężem był Jarosław Świątek. Modelka została zabita przez obsesyjnie zakochanego w niej mężczyznę.

Imię i nazwisko: Agnieszka Kotlarska – Świątek
Data urodzenia: 15 sierpnia 1972
Miejsce urodzenia: Wrocław
Data śmierci: 27 sierpnia 1996
Miejsce śmierci: Wrocław
Zawód: modelka
Facebook: facebook.com/pages/Agnieszka-Kotlarska

Agnieszka Kotlarska – kariera

Agnieszka Kotlarska pochodziła z Wrocławia, gdzie studiowała na Politechnice. W lipcu 1991 roku została wybrana Miss Polski podczas wyborów w sopockiej Operze Leśnej. W październiku tego samego roku w Tokio zwyciężyła w wyborach Miss International, jako pierwsza w historii Polka. W 1992 roku związała się z agencją modelek Ford w Paryżu i Nowym Jorku. Bardzo szybko zdobyła popularność i była angażowana w pokazy mody i kampanie reklamowe. Współpracowała z takimi projektantami, jak Calvin Klein i Ralph Lauren. Pojawiała się na okładkach magazynów Vogue i Cosmopolitan, a także polskiego Twojego Stylu.

Agnieszka Kotlarska – tragiczna śmierć

Agnieszka Kotlarska została zabita 27 sierpnia 1996 roku we Wrocławiu przez swojego wielbiciela. Podczas zajścia mężczyzna ranił również męża modelki. Kotlarska osierociła 2,5-letnią córeczkę. Modelka została pochowana trzy dni po śmierci na cmentarzu w swoim rodzinnym mieście.
Zabójca modelki Jerzy Lisiewski miał obsesję na punkcie modelki. Odkąd zobaczył ją po raz pierwszy, nie mógł o niej zapomnieć, śledził ją i pisał do niej listy. Sytuacja niepokoiła rodzinę i znajomych modelki, którym ta zwierzała się z tego, że chodzi za nią jakiś nieznajomy.
W dniu zabójstwa Kotlarska czekała w samochodzie pod domem na swojego męża, gdy w pobliżu pojawił się Liszewski. Mąż modelki wezwał policję, co rozdrażniło zabójcę, który później twierdził, że chciał porozmawiać z Kotlarską. Mężczyzna drasnął męża modelki w nogę, a samą kobietę ugodził nożem tak, że umarła wykrwawiając się na chodniku.
W 2013 roku powstał film dokumentalny poświęcony modelce i jej śmierci zatytułowany „Będę Cię kochał aż do śmierci”.

agnieszka kotlarska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.