Sharon Stone przyjeżdża do Polski. Będzie na szczycie noblistów

Sharon Stone będzie w Polsce.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów wielkiej gwiazdy "Nagiego instynktu", Sharon Stone przyjedzie do Polski! Dlaczego? Jedna z najsłynniejszych aktorek została laureatką Nagrody Pokoju (Peace Summit Award) za "solidarne działanie na rzecz ludzi walczących z tragedią HIV i AIDS oraz na niesienie im nadziei" - cytuje słowa Zdzisława Wójcika z Instytutu Lecha Wałęsy, który jest organizatorem szczytu, Gazeta.pl.

Nagroda będzie wręczona 23 października na XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie, w Teatrze Wielkim, w obecności laureatów uczestniczących w szczycie: Dalajlamy XIV, Lecha Wałęsy, Frederika Willema De Klerka, Michaiła Gorbaczowa, Muhammada Junusa, Mairead Corrigan Maguire, Betty Williams, Shirin Ebadi oraz liderów organizacji nagrodzonych pokojowym Noblem.

Dziękuję za to ogromne wyróżnienie - już sama myśl o takim zaszczycie pcha człowieka do dalszych działań. Jestem szczęśliwa, że będę miała okazję uczestniczyć w XIII Światowym Szczycie Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. To dla mnie prawdziwy zaszczyt - przytaczała słowa z listu Sharon Stone do laureatów Pokojowej Nagrody Nobla Stone Gazeta.pl.

Sharon Stone.Sharon Stone. Reuters Reuters

Sharon Stone od 1995 r. aktorka jest jedną z głównych rzeczniczek American Foundation for AIDS Research, międzynarodowej organizacji, wspierającej badania nad AIDS i wirusem HIV. Angażuje się także w kwestie zaprowadzenia pokoju na Bliskim Wschodzie, a także przekazuje ogromne sumy na organizacje dobroczynne.

karo

Więcej o: