Sharon Stone

Sharon Stone

Sharon Stone jest aktorką, producentką oraz reżyserką. Zanim została gwiazdą kina była modelką. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola w "Nagim instynkcie". Jest laureatką Złotego Globu i nagrody Emmy.Data urodzenia: 10.03.1958 r.
Miejsce urodzenia: Meadville, Pensylwania, USA
Wzrost: 1,74 m.
Facebook: Facebook.com/sharonstoneofficial
Twitter: Twitter.com/sharonstone
Instagram: Instagram.com/sharonstone
Związki: Michael Greenburg (1984-1987; rozwód), Phil Bronstein (1998-2004; rozwód), David DeLuise (2014-obecnie)
Dzieci: Ron Joseph Bronstein (urodzony i adoptowany w 2000 r.), Laird Vonne Stone (urodzony i adoptowany w 2005 r.), Quinn (urodzony i adoptowany w 2006 r.)

Sharon Stone: życiorys i kariera

Sharon Stone urodziła się w Meadville, w stanie Pensylwania. Wychowała się w wielodzietnej rodzinie. Ma troje rodzeństwa: starszego brata Michaela oraz młodszego brata Patricka i siostrę Kelly. Jej ojciec Joe Stone był robotnikiem, a matka Dorothy - gospodynią domową. Wysoki iloraz inteligencji zwrócił uwagę władz na Sharon Stone. Dzięki temu zaczęła wcześniej swoją edukację (w wieku 5 lat), a także jako uczennica liceum mogła brać udział w zajęciach na Edinboro University of Pennsylvania. Studiowała literaturoznawstwo, a następnie architekturę nowożytną. Występowała w licznych przedstawieniach teatralnych.

Po skończeniu studiów, zaczęła pracować jako modelka. W 1975 r. wzięła udział w wyborach "Miss Pensylwanii". Chociaż nie zdobyła tytułu, podpisała kontrakt z agencją modelek Eileen Ford w Nowym Jorku. Reklamowała m.in. kosmetyki marki Maybelline. W 1979 r. zrezygnowała z pracy w modelingu. Przeprowadziła się wówczas do Los Angeles, aby rozpocząć pracę w branży filmowej.

Stone po raz pierwszy na dużym ekranie pojawiła się w filmie Woody'ego Allena "Wspomnienia z gwiezdnego pyłu" z 1980 r. Rok później zagrała główną rolę w horrorze "Śmiertelne błogosławieństwo". W kolejnych latach grała w mniej lub bardziej udanych produkcjach. Zdobyła popularności dzięki roli w "Pamięci absolutnej" (1990 r.). Przełomowym momentem w jej karierze był film "Nagi instynkt". Do historii przeszła scena, w której Stone zakłada nogę na nogę podczas przesłuchania policyjnego. Co ciekawe, aktorka nie widziała o tym, jak wspomniana scena zostanie sfilmowana i jaka będzie jej wymowa. Za "Nagi instynkt" otrzymała dwie nagrody MTV w kategoriach Najlepsza aktorka oraz Najbardziej pożądana kobieta oraz nominacje do Złotego Globu i Saturna. Druga część filmu (2006 r.) okazała się klapą, a Stone otrzymała Złotą Malinę w kategorii Najgorsza Aktorka.
Jednak nie tylko za sequel "Nagiego instynktu" Stone doczekała się nominacji do tej niechlubnej statuetki. Nominowano także produkcje takie jak "Kopalnie króla Salomona", "Quatermain i zaginione Miasto Złota", "Silver", "Na rozstaju" czy "Specjalista". Za te dwa ostatnie Stone otrzymała Złotą Malinę. Została za to doceniona za role w "Kasynie" (otrzymała Złoty Glob i nominację do Oscara), "Kancelarii adwokackiej" (statuetka Emmy), "Szybkich i martwych" (nominacja do Saturna), "Potężnym i szlachetnym" oraz "Muzie" (nominacje do Złotego Globu). Wystąpiła w wielu filmach nagradzanych/nominowanych do najważniejszych nagród m.in. "Różnice nie do pogodzenia", "Gdyby ściany mogły mówić 2", "Broken flowers", "Bobby" czy "Lovelace". Stone była producentką kilku filmów m.in. "Szybcy i martwi", "Rok, w którym się poznaliśmy" czy serialu "Agent X". W 2009 r. wyreżyserowała film "Never Change". Na swoim koncie ma także role dubbingowe m.in. w filmie animowanym "Mrówka Z" czy "Sawa. Mały wielki bohater" (prod. rosyjska).

Sharon Stone: życie prywatne

Sharon Stone dwukrotnie była mężatką. W 1984 r. poślubiła Michaela Greenburga. Według niektórych źródeł, jej pierwszym mężem był o 31 starszy George Englund. Z Greenburgiem rozwiodła się po trzech latach małżeństwa. Wiele mówiło się również o jej licznych romansach m.in. z Księciem Monako Albertem czy Davidem Duchovnym. Plotkowano, że spotykała się także z Billem Clintonem i Michaelem Douglasem. W 1998 r. wyszła za Phila Bronsteina. Mają trzech adoptowanych synów Rona, Lairda i Quinna. Rozwiedli się w 2004 r. Po rozstaniu z mężem była w kilku związkach. Podobno spotykała się m.in. z Antonio Banderasem. Od 2014 r. jest w związku z młodszym o 13 lat Davidem DeLuisem.

Zobacz także:

Antonio Banderas - Jane Fonda - Jan Kulczyk

sharon stone

Więcej o:

sharon stone

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.