Beata Jałocha, na którą 3 miesiące temu spadł samobójca, wstała z wózka: Chcieć to móc!

Robi szybkie postępy w powrocie do zdrowia.

Beata Jałocha to 28-letnia fizjoterapeutka, na którą 3 miesiące temu spadł samobójca. Sparaliżowana od tamtej pory Jałocha z determinacją walczy o zdrowie. Właśnie opublikowała na Facebooku zdjęcie na którym widać, że udało jej się wstać z wózka inwalidzkiego.

Moi drodzy :) Chcieć to móc!!! - napisała pod zdjęciem.

Beata Jałocha.Beata Jałocha. Facebook.com Facebook.com

Portal Na temat porozmawiał z Iwoną Jałochą, siostrą Beaty Jałochy, która opowiedziała o postępach w rehabilitacji.

Powiem szczerze, że te postępy są naprawdę widoczne z dnia na dzień. Musiałam ostatnio wyjechać na kilka dni z Warszawy, a gdy wróciłam okazało się, że Beata już pozycji siedzącej jest w stanie obrócić się na łóżku i praktycznie sama się przesiada - powiedziała Iwona Jałocha. - Może już, z niewielką asekuracją, wykonywać bardzo wiele czynności.

Beata Jałocha.Beata Jałocha. mat. prasowe mat. prasowe

Tempo w jakim Beata Jałocha wraca do zdrowia, wprawia w zdumienie także osoby profesjonalnie zajmujące się rehabilitacją osób po wypadkach.

Fizjoterapeuci, którzy ćwiczą z Beatą, albo chociaż widzą, co się z nią dzieje, są naprawdę pozytywnie zaskoczeni i mówią, że normalnie przebiega to o wiele wolniej.

Zdeterminowana Beata Jałocha zamierza walczyć o całkowity powrót do zdrowia.

Mnie się wydaje, że następnym krokiem będzie chodzenie - mówi jej siostra. - Nie wiem tylko, czy z fizjoterapeutą, czy na jakimś urządzeniu... Może nie będzie to sprint, może nie będzie to maraton, ale chodzenie - w taki czy inny sposób - na pewno tak.

Jałochę dopingują internauci. Głosy wsparcia przeplatają się z wyrazami uznania. Trzymamy kciuki za całkowite wyzdrowienie!

Beata Jałocha.Beata Jałocha. Facebook.com Facebook.com

alex

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.