Jak będzie miało na imię "royal baby"? Najczęściej obstawiane imiona to Aleksandra i Jerzy

Trwają spekulacje na temat imienia dziecka, które w przyszłości zasiądzie na brytyjskim tronie.

Królewski potomek już lada moment przyjdzie na świat ( Zobacz: RELACJA NA ŻYWO: Księżna Kate zaczęła rodzić. Pierwsza o narodzinach dziecka dowie się Królowa Elżbieta II ). Wszyscy zastanawiają się, jak będzie mieć na imię najbardziej wyczekiwane dziecko na świecie. Zakłady bukmacherskie pękają w szwach. Spośród setek propozycji na prowadzenie zdecydowanie wysuwają się dwa imiona: Aleksandra - dla dziewczynki oraz Jerzy - dla chłopca.

Inne imiona, które również są u szczytu listy to Diana, Elżbieta, Karol oraz Filip.

Księżna Kate, Książe William, dzieckoKsiężna Kate, Książe William, dziecko AP AP

Christopher Warwick, pisarz związany z rodziną królewską, twierdzi, że królowa Elżbieta nie będzie miała wpływu na wybór imienia dla dziecka. Decyzja należeć ma wyłącznie do Kate i Williama .

Królowa Elżbieta jest realistką i wie, że decyzja nie należy do niej. Na pewno nie będzie na nich naciskać, bądź rozkazywać, że dziecko ma mieć na imię tak, a nie inaczej. To raczej nie będzie wyglądać: Babciu, czy pochwalasz? Bardziej prawdopodobna wersja to: Takie imiona wybraliśmy, jak ci się podobają? - twierdzi .

Księżna Kate, Książe William, dzieckoKsiężna Kate, Książe William, dziecko AP AP

Pomimo że mają wolną rękę, mało prawdopodobne wydaje się wszystkim, że Kate i William wybiorą imię niezwiązane z tradycją królewską. Wybór imienia będzie przez nich dokładnie przemyślany. Zdają sobie sprawę, że będzie je nosić przyszły król lub królowa.

Nie wiadomo, czy Kate i William ujawnią wybrane imię już dzisiaj. Nie muszą bowiem podejmować decyzji natychmiast.

Księżna Diana i książę Karol wstrzymali się aż tydzień z ogłoszeniem imienia ich pierwszego syna, Williama.

Księżna Kate, książę William.Księżna Kate, książę William. Reuters Reuters

aga

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.