Znaleźli sposób na Adama Gesslera? Odzyskają 30 MILIONÓW długu?

Gessler ma długi na ok. 30 milionów złotych!

Warszawskie władze chyba w końcu znalazły sposób na Adama Gesslera . Restaurator, autor programów telewizyjnych i brat Piotra, byłego męża Magdy Gessler , jest winny Warszawie, skarbowi państwa, dwóm bankom, firmom i osobom prywatnym ok. 30 milionów złotych. Gessler chwytał się wielu sposobów, by uniknąć spłaty długów. Co więc planują władze? Ratusz chce kupić na licytacji komorniczej żoliborski dom braci Gesslerów przy pl. Słonecznym, a potem drogo go sprzedać.

To będzie już druga licytacja nieruchomości. Jeśli nikt do niej nie przystąpi, komornik umorzy postępowanie, a wtedy Adam Gessler będzie znowu śmiał się nam w twarz - mówi dla Warszawa.gazeta.pl Małgorzata Mazur, dyrektorka Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Śródmieściu. - Korzyści z wylicytowania domu będą niewielkie w stosunku do ogromnego długu pana Gesslera. Chodzi jednak o to, żeby wiedział, że miasto nie zrezygnuje z upominania się o swoje.

Fot. Albert Zawada / AG Fot. Plac Słoneczny - w tym prestiżowym punkcie znajduje się licytowany dom (Fot. Albert Zawada / AG)

Licytacja mieszkań miała się odbyć już w lipcu. Jednak dwa dni przed terminem restaurator przekazał swoją część nieruchomości bratu Piotrowi, który, notabene, też jest ścigany przez wierzycieli.

Udział Adama Gesslera w nieruchomości nie istnieje. Wszystkie udziały w lokalach, jak również grunt są wyłączną własnością Piotra Gesslera - cytuje pełnomocniczkę jego brata warszawska Gazeta.pl .

28 listopada odbędzie się kolejna licytacja. Ponad rok temu nieruchomość oszacowano na ponad 4,3 mln zł. Cena wywoławcza będzie o jedną trzecią niższa od szacunku rzeczoznawcy.

Nie wiemy, jak przebiegnie licytacja. Jeśli uda nam się kupić nieruchomość, to komornik spłaci z uzyskanych pieniędzy wierzycieli zgodnie z planem podziału wierzytelności - mówi Małgorzata Mazur. - Miasto powinno otrzymać zdecydowaną większość pieniędzy z nieruchomości Adama Gesslera. I będzie ją miało w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji. Moglibyśmy ją potem korzystnie sprzedać.

Już w lipcu Ratusz zapowiadał bardziej radykalne kroki.

Miasto stołeczne Warszawa nie będzie bierne wobec tej próby krętactwa i ukrycia majątku - mówi stołecznej Gazeta.pl Mateusz Dallali, rzecznik Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami - Sięgniemy w razie potrzeby po tzw. skargę pauliańską. Chodzi o to, żeby sąd uznał czynność działu spadku za bezskuteczną wobec miasta. Adam Gessler i jego brat Piotr znów kombinują, aby okpić swoich licznych wierzycieli: miasto, skarb państwa, firmy i osoby prywatne, którym są winni pieniądze. To kolejna cyniczna próba uniknięcia odpowiedzialności przez Adama Gesslera za jego czyny sprzed lat.

Magda GesslerMagda Gessler fot. KAPIF fot. KAPIF

Była bratowa także nie ma dobrego zdania o restauratorze. W rozmowie z "Na żywo" Magda Gessler powiedziała:

Ja tego pana prawie nie znam. Pokłóciłam się z nim 20 lat temu, bardzo dawno odcięłam się od tej osoby. Wydaje mi się, że to jest osoba niebezpieczna. Urokliwy, pełen szarmu, boję się takich ludzi.

Jax

Więcej o: