Doda zaproszona na dyskusję z intelektualistami i filozofami. PRZYJDZIE?

Dorota Rabczewska otrzymała propozycję udziału w dyskusji z osobistościami polskiej nauki.

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów organizuje konferencję na temat wolności słowa i przekonań, która odbędzie się 2 lipca. Nie byłoby to warte odnotowania przez portal Plotek.pl gdyby nie fakt, że na liście gości jest... Dorota Rabczewska. Z tego co wiemy, na razie nie potwierdziła przybycia.

Doda, www.hot-tapety.plDoda, www.hot-tapety.pl Doda, www.hot-tapety.pl

Doda ma szanse zasiąść przy jednym stole z polskimi intelektualistami, etykami i filozofami. Swój udział w konferencji potwierdzili między innymi profesor Jan Hartman (filozof, bioetyk, kierownik Zakładu Filozofii i Bioetyki w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim), doktor hab. Wojciech Krysztofiak (logik i filozof analityczny, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego) i profesor Jan Woleński (filozof analityczny,filozof języka, wykłada w Uniwersytecie Jagiellońskim).

Skontaktował się z nami dr hab. Wojciech Krysztofiak, który przedstawia się jako

pierwszy, publiczny, intelektualny obrońca Dody

i na łamach "Gazety Wyborczej" bronił Rabczewskiej w starciu z polskim wymiarem sprawiedliwości.

Oprócz informacji o tym niecodziennym wydarzeniu, dr Krysztofiak podzielił się z nami swoim zdaniem na temat ewentualnego pojawienia się Doroty Rabczewskiej na spotkaniu intelektualistów. "Obrońca Dody" wyraża nadzieję, że jej udział w takim wydarzeniu przyczyni się do promocji czytelnictwa i zainteresowania klasykami filozofii.

Doda.Doda. doda/facebook

Chyba będzie to bez precedensu wystąpienie publiczne Dody wśród intelektualistów-filozofów. - pisze Krysztofiak. - Jako osoba zaproszona do panelu dyskusyjnego jestem pod wrażeniem, iż gwiazdy show-biznesu zaczynają promować wartości wysokie, takie jak wolność słowa czy też wolność wyrażania własnego stylu życia. Czy nie stanie się to nowym stylem wśród gwiazd, np. pisanie wspólnie książek-rozmów ze znanymi filozofami?

Wyobrażacie sobie wspólne dzieło Dody i jakiegoś filozofa? My tak. Na pewno byłoby hitem Internetu. Doktor idzie jednak dalej w swoich dywagacjach:

Być może to właśnie Doda będzie tą osobą, która wpłynie na zmianę statystyk czytelnictwa wśród młodych ludzi w Polsce. Czy wyobrażacie sobie Państwo Dodę czytającą najczęściej czytane w XX wieku dzieło filozoficzne: "Tractatus Logico-Philosophicus" Ludwiga Wittgensteina?

Szczerze? Raczej nie.

Ja po filmie "E = mc2" zaczynam powoli w to wierzyć. - kończy dr Krysztofiak.

Naprawdę chcielibyśmy podzielać nadzieje naukowca na to, że Doda zainteresuje kogokolwiek filozofią Wittgensteina. Póki co jednak widzimy Rabczewską raczej tak:

 

Myślicie, że Doda zdecyduje się na udział w takiej dyskusji? Piosenkarka została ostatnio skazana za obrazę uczuć religijnych. Chodzi o jej pamiętne słowa o ewangelistach "naprutych winem i palących jakieś zioła". Kilka dni temu Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił argumenty prawników piosenkarki i zasądził 5 tysięcy złotych grzywny.

Zobacz wideo

Jako że sprawa wzbudza wiele kontrowersji, o Dodzie znów zrobiło się trochę głośniej. Piosenkarka zapowiedziała nawet apelację do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Twierdzi, że jej prawo do wolności słowa zostało pogwałcone. Myślicie, że będzie tego dowodzić w zacnym, uczonym gronie?

tommy

Zobacz także:

Doda wróciła z wakacji i już dała koncert. Na... Truskawkobraniu 2012!

Do której gwiazdy chciałbyś się przytulić?

Szwed w objęciach nowego chłopaka, Doda z przystojnym tancerzem, Sykut zawsze z mężem. Gwiazdy i ich połówki

Czy Doda powinna wziąć udział w takiej dyskusji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.