Paweł Kukiz broni artystów i krytykuje Hołdysa!

Słowa Zbigniewa Hołdysa na temat muzyków, którzy zażądali pieniędzy za występ na WOŚP, odbiły się w mediach szerokim echem.

Przypominamy, że Hołdys nazwał ich "zdemoralizowanym ch***mi". Jurek Owsiak przytoczył te słowa na wczorajszej konferencji prasowej i zgodził się z nim. Z kolei Paweł Kukiz skrytykował Hołdysa i stwierdził, że nie powinno grać się dla Owsiaka za zupełną darmochę.

Lubię Zbyszka Hołdysa, ale pisząc "zdemoralizowane ch..." o muzykach, którym zapłacono za występ podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, chyba jednak przegiął. Publicznie wydał bardzo ostry wyrok na artystów, którzy mogli przyjąć honorarium w różnych wielkościach i z różnych przyczyn. Mogą też - tego nie wiemy - przekazać otrzymane pieniądze na jakąś formę pomocy charytatywnej. Ja tak kilkakrotnie robiłem. Mam wrażenie, że powstał jakiś niepisany przymus grania dla Jurka Owsiaka, i to grania za darmo. To trochę tak, jakby lider U2 Bono, znany z inicjatyw charytatywnych, jeździł na koncerty własnym samochodem i jeszcze musiał pod kasą kupować sobie kanapki Czy kamerzyści TVP też pracują przy Orkiestrze za darmo? A oświetleniowcy? A straż pożarna? - pyta w swoim liście Paweł.

Trudno się z nim nie zgodzić, jednak trudno też pochwalać inkasowanie dużych sum za granie na koncertach charytatywnych. Każdy z artystów powinien sam zadać sobie pytanie, czy czuje się z tym fair. Nie nam to oceniać.

A co Wy sądzicie o całej sprawie?

ZOBACZ TEŻ: Hołdys o polskich artystach: "To zdemoralizowane ch**e"

Więcej o: