Nie żyje aktor znany ze "Świata według Kiepskich". Miał 64 lata

Zmarł Maciej Zabielski, którego widzowie mogą kojarzyć z serialu "Świat według Kiepskich".

Więcej informacji o aktorach i aktorkach znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Maciej Zabielski występował na deskach wielu polskich teatrów oraz w popularnych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Przez długi czas był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu. To właśnie na profilu na Facebooku tej placówki pojawiła się informacja o śmierci aktora.

Ich pożegnaliśmy w 2021 roku. Gabby Petito, Joey Jordison, Charlie WattsZagraniczne gwiazdy, które odeszły w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Maciej Zabielski nie żyje. Aktor znany ze "Świata według Kiepskich" miał 64 lata

Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego. Debiutował u nas w 1983 roku w spektaklu KONIEC EUROPY Janusza Wiśniewskiego, zagrał również m.in. w LOBOTOMOBILU oraz BESTII w jego reżyserii, a także w OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA w reżyserii Piotra Cieślaka. W ostatnich latach Widzowie mogli oglądać go w roli Złego Pana w DZIADACH w reżyserii Radosława Rychcika. Najbliższym Zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia - czytamy.

Maciej Zabielski w swojej karierze zagrał m.in. w następujących produkcjach: "Złoto dezerterów", "Chaos" czy "Hiszpanka". Telewidzowie znają go z serialu "Świat według Kiepskich", w którym wcielał się w wiele różnych postaci. Wystąpił m. in. w odcinkach "Śnięta królewna", "Browary Hills" czy "Krwawy sport".

Jak podaje "Super Express", w serialu "Świat według Kiepskich" pojawił się pierwszy raz w 1999 roku, wcielając się w postać krasnala Chlorka, w odcinku zatytułowanym "Śnięta Królewna". Na plan serialu powrócił jeszcze dwa razy w 2000 roku, później w 2001 i ostatni raz w 2002 roku.

Więcej o: