Ważny komunikat Pałacu Buckingham. Król Karol i książę William odwołują wszystkie spotkania

Pałac przekazał ważny komunikat. Już wiadomo, że król Karol i książę William nie będę pełnić obowiązków do odwołania. Czy chodzi o sytuację Kate?

Niedawno w mediach pojawiła się informacja dotycząca powrotu do pełnienia obowiązków księżnej Kate. Żona następcy tronu zmaga się z nowotworem i od dłuższego czasu jest nieobecna w przestrzeni publicznej. Już wiadomo, że Middleton na razie musi skupić się na powrocie do zdrowia z dala od mediów. Pałac poinformował, że król Karol i książę William również rezygnują z pełnienia obowiązków. Co się wydarzyło?

Zobacz wideo Horodyńska ma jedno "ale" co do stylu księżnej Kate

Król i jego następca nie będą pełnić swoich obowiązków do odwołania. Chodzi o Kate?

Niedawno premier Wielkiej Brytanii zwrócił się do króla Karola III z prośbą o rozwiązanie parlamentu. Monarcha przystał na to, co oznacza, że Brytyjczycy już niedługo pójdą na wybory. Głosowanie zaplanowano na 4 lipca. Rzecznik Pałacu Buckingham stwierdził, że rodzina królewska rezygnuje z publicznych wystąpień. Nie chce być w centrum uwagi, podczas gdy trwa kampania wyborcza. To oznacza, że król Karol i książę William wycofują się z pełnienia swoich obowiązków. Ich zdjęcia znajdziecie w naszej galerii na górze strony. Monarcha "przesyła szczere przeprosiny" osobom, które poczuły się dotknięte tą decyzją. 

Magazyn "People" zauważa, że jest to dość standardowa praktyka stosowana przez członków rodziny królewskiej, którzy starają się nie mieszać w politykę. Ważnym jest, by "royalsi" nie byli pytani o preferencje wyborcze w czasie spotkań. Magazyn podkreśla jednak, że informacja została przekazana do mediów tuż po tym, jak ogłoszono, że księżna Kate nie powróci do pełnienia obowiązków przynajmniej do jesieni, a możliwe, że ten czas wydłuży się aż do momentu jej wyzdrowienia. 

Co z uwielbianym przez Brytyjczyków Trooping the Colour? 

Jak wiadomo, w brytyjskiej rodzinie królewskiej nie jest dobrze: zarówno król, jak i jego synowa poważnie zachorowali. Jak donoszą media, księżna Kate kontynuuje chemioterapię. Choć zasiadający na tronie Karol powoli wracał do pełnienia obowiązków, teraz będzie mógł odpocząć od napiętego grafiku. Nie wiadomo jednak, co z uwielbianym w Wielkiej Brytanii państwowym świętem "Trooping the Colour". W czerwcu hucznie obchodzi się wówczas urodziny monarchy, nieważne, w jakim miesiącu faktycznie się urodził. 

Król Karol IIIKról Karol III Fot. REUTERS/Jordan Pettitt

Czy król Karol i książę William powinni zniknąć na czas wyborów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.