Dramatów w rodzinie królewskiej nie ma końca. Księżniczka Beatrice zabrała głos

Ostatnio w rodzinie królewskiej nie dzieje się najlepiej. Z chorobą zmaga się król Karol, księżna Kate, a także Sarah Ferguson. Jakie są nowe wieści?

Wiadomości o chorobie nowotworowej króla Karola III, a potem księżnej Kate, były szokiem dla Brytyjczyków, a także wszystkich fanów rodziny królewskiej. Na ten moment ujawniane są jedynie zdawkowe informacje. Król wciąż pracuje, chociaż ogranicza obowiązki, a żona księcia Williama zniknęła z życia publicznego. W zeszłym roku o raku piersi poinformowała była żona księcia Andrzeja, Sarah Ferguson. Kilka miesięcy temu ujawniła, że usłyszała kolejną diagnozę - u księżnej Yorku wykryto czerniaka. Jak obecnie się czuje? Jej córka księżniczka Beatrice zabrała głos.

Zobacz wideo Kate i William niespodziewanie pojawili się w lokalu. Ale się działo!

Księżniczka Beatrice o zdrowiu Sarah Ferguson

Księżniczka Beatrice pierwszy raz wypowiedziała się w sprawie stanu zdrowia swojej mamy w rozmowie z telewizją ITV, a dokładniej w programie "This Morning". - Radzi sobie naprawdę dobrze. W zeszłym roku miała poważne problemy zdrowotne, ale teraz wszystko jest już jasne. W wieku 64 lat kwitnie. Przeszła tak wiele, ale myślę, że teraz naprawdę dochodzi do siebie - powiedziała. Dodała też, że jest dumna z mamy, iż podjęła odpowiednie kroki i zaczęła leczenie. Zaapelowała też, aby poddawać się badaniom kontrolnym. - Nie ma nic ważniejszego niż rodzina - podsumowała.

U Sarah Feguson zdiagnozowano czerniaka. Wspiera księżną Kate

U Sarah Ferguson dermatolog zidentyfikował jeden z pieprzyków jako nowotworowy, gdy przechodziła operację rekonstrukcyjną po mastektomii. "Po wykryciu wczesnej postaci raka piersi latem tego roku, u Sarah, księżnej Yorku, zdiagnozowano czerniaka złośliwego" - dowiadywaliśmy się z oświadczenia. "Księżna pragnie podziękować całemu zespołowi medycznemu, który ją wspierał, a zwłaszcza dermatologowi, którego czujność zapewniła wykrycie choroby na czas" - brzmiała jego dalsza część. Zapewniano, że Sarah Ferguson nie traci pogody ducha i jest w rękach najlepszych specjalistów.

Księżna Yorku wypowiadała się też na temat zdrowia księżnej Kate. "Wszystkie moje myśli i modlitwy są z księżną Walii, w trakcie rozpoczęcia leczenia. Wiem, że będzie otoczona miłością swojej rodziny i wszyscy modlą się o jak najlepszy rezultat. Jako osoba, która stawiła czoła rakowi, jestem pełna podziwu dla sposobu, w jaki publicznie wypowiadała się na temat swojej diagnozy. Wiem, że Kate zwiększy świadomość na temat choroby. Mam nadzieję, że teraz otrzyma czas, przestrzeń, a także prywatność, aby wrócić do zdrowia" - pisała w oświadczeniu. Po zdjęcia Sarah Ferguson, a także innych członków rodziny królewskiej, zapraszamy do galerii na górze strony.

Badasz się regularnie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.