Księżna Kate zwlekała z oświadczeniem. 22 marca to data nieprzypadkowa

Księżna Kate poruszyła świat, wydając oświadczenie na temat choroby nowotworowej. Przez kilka miesięcy nie była obecna w mediach. Dlaczego dopiero po takim czasie wyznała prawdę?

Oświadczenie żony księcia Williama to nie tylko ogromne zaskoczenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, jej dalszej rodziny czy fanów, ale przede wszystkim dla jej potomstwa. Księżna Kate jest mamą trójki dzieci. - Zajęło nam trochę czasu, aby wyjaśnić wszystko George’owi, Charlotte i Louisowi w odpowiedni dla nich sposób i zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze. (...) Ja im powiedziałam, że czuję się dobrze i z każdym dniem staję się silniejsza. Koncentruję się na rzeczach, które pomogą mi uzdrowić umysł, ciało i ducha - usłyszeliśmy w oficjalnym komunikacie. Dokładnie 22 marca 2024 roku księżna Kate postanowiła opublikować wideo o swoim stanie zdrowia. Ta data nie była przypadkowa.

Zobacz wideo Księżna Kate i książę William o wspólnym kanale

Księżna Kate wszystko przemyślała. Zależy jej na komforcie dzieci

Zgodnie z doniesieniami Daily Mail, żona księcia Williama chciała, aby jej komunikat został wydany w trakcie przerwy wielkanocnej w szkole jej dzieci. To właśnie w piątek uczniowie Lambrook School zaczęli wolne z racji świąt. "Udostępnili nagranie z Kate kilka godzin po zamknięciu szkoły, aby po upublicznieniu wiadomości ich dzieci nie musiały od razu odpowiadać na pytania na placu zabaw" - dowiadujemy się z tabloidu. Co z kolei mówi informator "The Sunday Times"? "George ma teraz dziesięć lat i nie można go przed niczym uchronić" - przekazuje. "Kiedy już dotrze do bramy szkoły i na szkolne boisko, nie będzie mógł uniknąć konfrontacji" - dodaje. Dzieci znanego duetu mają wrócić do obowiązku szkolnego dopiero 17 kwietnia. 

Księżna Kate, książę William z dzieckiemKsiężna Kate, książę William z dzieckiem https://www.youtube.com/watch?v=m25K8UYsfTo

Księżna Kate spędza czas z rodziną. Na czym zależy Williamowi?

Mąż chorej księżnej również przechodzi przez trudny okres - musi stawić czoła obowiązkom, jakim są chociażby wystąpienia publiczne. Jedna z ekspertek królewskich zauważyła, że widać po nim wyniszczenie psychiczne. Na czym książę William pragnie się skupić w najbliższym czasie? "Chce jedynie chronić swoją żonę i dzieci. Rodzina chce po prostu wyjechać na Wielkanoc, spędzić czas w piątkę, odciąć się od świata i ruszyć dalej" - mówi pałacowy doradca. Po zdjęcia dotyczące tematu zapraszamy do galerii na górze strony.

Dzieci księcia Williama i księżnej KateDzieci księcia Williama i księżnej Kate https://www.youtube.com/watch?v=m25K8UYsfTo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.