Nelly Furtado była na szczycie, dziś mało kto o niej pamięta. Dlaczego zniknęła?

Nelly Furtado jeszcze kilkanaście lat temu była prawdziwą gwiazdą muzyki. Co się stało, że zeszła ze sceny?

Nelly Furtado jeszcze jakiś czas temu była prawdziwą gwiazdą. Jej nazwisko kojarzył praktycznie każdy, a największe hity, takie jak "I'm Like a Bird" czy "Say It Right" rozbrzmiewały z wielu radiostacjach zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Wokalistka pozyskała całkiem sporą rzeszę fanów i nie mogła narzekać na brak rozpoznawalności. Co się stało, że Furtado zeszła ze sceny i dziś większość młodego pokolenia zupełnie jej nie kojarzy?

Zobacz wideo Blanka opowiedziała o swojej międzynarodowej karierze

Nelly Furtado ma na swoim koncie pokaźny dorobek artystyczny. Wydała wiele przebojów

Nelly Furtado to jedna z tych piosenkarek, które podbiły serca fanów niemal od początku kariery. Po wydaniu pierwszych dwóch krążków uznawano ją za jedną z najbardziej obiecujących wokalistek na świecie. Nic w tym dziwnego - melodie były wyjątkowo rytmiczne, a teksty posiadały przekaz. Album "Loose" wylansował kilka prawdziwych przebojów i przyniósł Furtado ogromny rozgłos. Po tak wielkich zmianach w życiu piosenkarka poczuła się przytłoczona i postanowiła odpocząć. Na jakiś czas po prostu wycofała się z show-biznesu. Była mamą i chciała poświęcić się wychowywaniu córki. Za podjętą wtedy decyzję płaci do dziś.

Pewnego wieczoru wyszłam na scenę i zdałam sobie sprawę, jak bardzo jestem zestresowana. Płakałam przez dwie pierwsze piosenki. Zrobiłam sobie przerwę od muzyki i wróciłam do domu. Uświadomiłam sobie, że od dłuższego czasu potrzebowałam więcej czasu spędzić ze swoją rodziną

- mówiła w jednym z wywiadów.

Nelly Furtado nie udało się powrócić w wielkim stylu. Odniosła komercyjną porażkę

Nelly Furtado nie zrezygnowała z muzycznej kariery i po pewnym czasie znów chciała być na szczycie. Jednak każdy z jej albumów wydawanych po zawodowej przerwie okazywał się komercyjną porażką. Nie było mowy o powtórzeniu sukcesu sprzed lat. Artystka jednak nie zraża się porażkami i cały czas stara się ponownie wspiąć na szczyt. Wiadomo, że Furtado ma wystąpić jako headlinerka jednego z największych festiwali. Trzeba przyznać, że powierzone jej zadanie robi wrażenie. Isle of MTV Malta może być prawdziwym przełomem w karierze wokalistki. W końcu ma ona na swoim koncie prawdziwe przeboje, które wykorzystywano nawet w telewizyjnych reklamach. Czy uda jej się ponownie zdobyć tak duży rozgłos, jak kiedyś? Przekonamy się o tym już niebawem. Być może to właśnie dzięki Isle of MTV Malta pokolenie Z na nowo odkryje bezsprzeczny talent wokalny Nelly Furtado. Zdjęcia popularnej przed laty Nelly Furtado znajdują się w galerii na górze strony.

Pamiętasz hity Nelly Furtado?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.