BAFTA 2024 zaliczyła wpadkę. Matthew Perry został pominięty. Fani się burzą, organizatorzy tłumaczą

BAFTA 2024 za nami. Choć od ceremonii rozdania "brytyjskich Oscarów" minęło kilka dni, to nie milkną echa po wpadce, jaką zaliczono. Fani Matthew Perry'ego dostrzegli, że został on pominięty w materiale wspominkowym. Pojawiło się już oficjalne stanowisko organizatorów.

W minioną niedzielę odbyła się gala, podczas której rozdano nagrody BAFTA. Na czerwonym dywanie zjawiła się cała plejada gwiazd, w tym m.in. Margot Robbie czy Emma Stone. Jak się prezentowali przybyli goście? Zajrzyjcie do artykułu "BAFTA. Całuśny książę William, Florence Pugh w dziwacznej sukni, Dua Lipa w krwistej czerwieni, a Stone zaszalała". Podczas wydarzenia wspomniano także tych, którzy odeszli. Nie obyło się tu jednak bez wpadki.

Zobacz wideo Tak wyglądało spotkanie po latach kultowych "Przyjaciół"

BAFTA 2024. Fani dostrzegli wpadkę, organizacja się tłumaczy

Tina Turner czy Michael Gambon to gwiazdy, którym oddano hołd. Fani "Przyjaciół" zauważyli jednak, że nie wspomniano o Matthew Perrym. Serialowy Chandler zmarł w październiku 2023 roku, miał 54 lata. Na platformie X pojawiło się wiele wpisów, w których fani produkcji wyrazili swoje oburzenie. "Wstydźcie się BAFTA, że nie doceniliście Matthew Perry'ego", "Nie ma Matthew Perry'ego w sekcji 'In Memoriam' na gali BAFTA? To zlekceważenie czy kłopoty z pamięcią?" - piszą internauci.

Skala protestów była na tyle silna, że do sprawy odniósł się rzecznik BAFTA. W oświadczeniu zapewniono, że organizacja naprawi swój błąd podczas BAFTA TV. "Potwierdzamy, że zostanie on uhonorowany podczas nadchodzących nagród telewizyjnych BAFTA w maju oraz w sekcji 'In Memoriam' na naszej stronie internetowej" - podaje serwis Variety.

Matthew Perry nie żyje

Wiadomość o śmierci Matthew Perry'ego zszokowała jego fanów na całym świecie. Ciało aktora zostało znalezione w jacuzzi na terenie jego posiadłości w Los Angeles. Zmarł 28 października. W połowie grudnia podano przyczynę śmierci. Doszło do wypadku spowodowanego "ostrym działaniem ketaminy". Odejście aktora poruszyło wielbicieli i jego przyjaciół. Co zrobili publicznie? Przeczytacie o tym m.in. TUTAJ: Podczas Emmy oddano hołd Matthew Perry'emu. Poruszające sceny. Pojawili się wyjątkowi goście. Zdjęcia aktora znajdziecie w naszej galerii na górze strony.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.