Matthew Perry nie żyje. Chandler z "Przyjaciół" miał 54 lata

Nie żyje Matthew Perry. Odtwórca roli Chandlera w "Przyjaciołach" zmarł w wieku 54 lat. Oświadczenie wydało już studio Warner Bros.

Dotarły do nas smutne wieści o śmierci Matthew Perry. Ciało aktora zostało znalezione w jacuzzi, w jego domu w Los Angeles, około godziny 16:00 czasu lokalnego. Według pierwszych doniesień policji nic nie wskazuje na to, żeby aktor mógł paść ofiarą przestępstwa. Swoje oświadczenie wydało już studio Warner Bros.

Zobacz wideo Gwiazda lat 90. zmaga się z ciężką chorobą. Druzgocąca diagnoza

Chandler Bing z "Przyjaciół" nie żyje. Oświadczenie studia Warner Bros

Matthew Perry od lat zmagał się z uzależnieniem od leków, narkotyków i alkoholu. Mówił o tym otwarcie. W 2021 roku ukazała się jego bestsellerowa książka "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz". Możemy się z niej dowiedzieć chociażby, że walka aktora z nałogami kosztowała niemal dziewięć milionów dolarów. Oświadczenie po informacji o śmierci Perry'ego opublikowało studio Warner Bros, producenci "Przyjaciół". "Jesteśmy zdruzgotani śmiercią naszego drogiego przyjaciela Matthew Perry'ego. Był niezwykle utalentowanym aktorem i niezbywalną częścią rodziny Warner Bros. Television Group. Jego komediowy geniusz był znany na całym świecie, a jego dziedzictwo będzie żyć w sercach wielu ludzi. To smutny dzień. Przesyłamy wyrazy miłości jego rodzinie, bliskim oraz wszystkim oddanym fanom" - czytamy w oświadczeniu. 

Serial "Przyjaciele" okazał się popkulturowym fenomenem

Perry urodził się w 1969 roku w Williamstown, w stanie Massachusetts. Był synem kanadyjskiej dziennikarki Suzanne Marie Morrison i byłego modela i aktora Johna Bennetta Perry'ego. Po rozwodzie rodziców pozostał z matką i przeprowadził się do Ottawy. Swoją pierwszą ekranową rolę dostał w 1987 roku, w serialu "Second Chances". W późniejszych latach można go było zobaczyć w takich produkcjach jak "Beverly Hills 90210" czy "Dzieciaki, kłopoty i my". Przełom nastąpił jednak w 1994 roku, gdy dostał angaż w serialu "Przyjaciele". U boku Jennifer Aniston, Lisy Kudrow, Courtney Cox, Matta LeBlanc i Davida Schwimmera grał przez dziesięć lat. Serial stał się popkulturowym fenomenem. Za ostatnie dwa sezony produkcji aktorzy mieli już milionowe gaże. Później Perry występował jeszcze w wielu filmach i serialach, ale żaden nie powtórzył sukcesu "Przyjaciół". Za swoje kreacje otrzymał nagrodę SAG Awards, cztery nominacje do Emmys (za "Przyjaciół", ale także za "Młodych gniewnych" i "Prezydencki poker"), nominację do Złotego Globa i People's Choice Awards. 

Matthew PerryMatthew Perry Fot. Willy Sanjuan/APWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.