Emma Stone

Emma Stone

Emma Stone to aktorka amerykańskiego pochodzenia. Posiada szwedzkie korzenie - jej dziadek był Szwedem. Zagrała na początku w kilku pomniejszych produkcjach, a przełom w jej karierze spowodował film "Łatwa dziewczyna". Została nominowana do Oscara za rolę w filmie „Birdman".

Data urodzenia: 6 listopada 1988 r.
Miejsce urodzenia: Scottsdate (USA)
Pełne imię i nazwisko: Emily Jean Stone
Wzrost: 168 cm
Związek: partner Andrew Garfield

Emma Stone: życiorys (dzieciństwo i początki kariery)

Emma Stone przyszła na świat 6 listopada 1986 roku w Scottsdate jako córka Kristy Jean i Jeffrey'a Charlesa Stone'ów. Jej dziadek był Szwedem, który po wyemigrowaniu do Stanów Zjednoczonych zmienił nazwisko na angielskie. Dorastała z bratem Spancerem.
Emme była uczennicą szkoły podstawowej Sequoya, gimnazjum Cocopah i od najmłodszych lat interesowała się aktorstwem, dlatego od dziecka była związana z Valley Youth Theatre w Phoenix. Wystąpiła tam w takich przedstawieniach jak "O czym szumią wierzby", "Księżniczka na ziarnku grochu" czy "Alicja w Krainie Czarów". Gdy Stone została absolwentką Xavier College Preparatory i Catholic High School, przeprowadziła się z matką do Los Angeles.

Emma Stone: kariera aktorska

Po przeprowadzce do Los Angeles Emma Stone zaczęła uczęszczać na castingi. Jej charakterystyczna uroda, charyzma i lekko zachrypnięty głos sprawiały, że z łatwością zwracała na siebie uwagę. W 2005 roku zadebiutowała "The New Patridge Family". Kolejnymi produkcjami były: "Drive" (2007), "Supersamiec" (2007), "Króliczek" (2008), "Rocker" (2008), "Zombieland" (2009), "Papierowy bohater" (2009), "Duchy moich byłych" (2009).
Przełomem w karierze aktorskiej Emmy Stone była rola Olive Penderghast, niezwykle inteligentnej nastolatki, postanawiającej przeprowadzić pewien eksperyment, narażając swoją reputację w filmie "Łatwa dziewczyna" (2010). Kreacja Olive przyniosła Emmie nominację do nagrody Złoty Glob. Kolejny rok był pasmem sukcesów aktorki, która zagrała w obrazach: "To tylko seks" (2011), "Kocha, lubi, szanuje" (2011) i "Służące" (2011). Od tamtego czasu Emma Stone wytąpiła w filmach: "Niesamowity Spider-Man" (2012), "Movie 43" (2012), "Gangster Squad. Pogromcy mafii" (2013), "Magia w blasku księżyca" (2014), "Birdman" (2014), "Niesamowity Spider-Man 2" (2014), "Nieracjonalny mężczyzna" (2015), "Witamy na Hawajach" (2015).
Emma Stone była nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa za rolę w filmie "Birdman" oraz dwukrotnie nominowana do Złotych Globów: najlepsza aktorka drugoplanowa w "Birdman" i najlepsza aktorka w komedii lub musicalu za film "Łatwa dziewczyna".

Emma Stone: życie prywatne

W 2011 roku Emma Stone spotyka się z aktorem, odtwórcą głównej roli w filmach "Spiderman", Andrew Garfieldem.

Zobacz także:

Emma Watson - Ryan Gosling - Jennifer Lawrence

emma stone

Więcej o:

emma stone

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.