Jacek Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni pracuje na uczelni. Uczy muzyki? Oj zimno i to bardzo

Jacek Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni jest nie tylko muzykiem, ale także prowadzi zajęcia na uniwersytecie. I nie, nie z muzyki.

Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz to utalentowane muzycznie rodzeństwo, które założyło zyskujący coraz większą popularność zespół Kwiat Jabłoni. Można powiedzieć, że talent i muzykę mają we krwi. Ojcem 31-latki i jej dwa lata młodszego brata jest Kuba Sienkiewicz - lider zespołu Elektryczne Gitary. Zespół wydał właśnie nową płytę pod tytułem "Pokaz slajdów". Aby promować nowe utwory, pojawili się więc 14 października w studiu "Dzień dobry TVN". Na zakończenie Ewa Drzyzga powiedziała, czym poza muzyką zajmuje się Jacek Sienkiewicz. Mało kto o tym wiedział. 

Zobacz wideo Wokalistka Kwiatu Jabłoni w dubbingu "Elfinków"

Jacek Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni ma prestiżową pracę

Okazuje się, że poza nagrywaniem kolejnych utworów, graniem koncertów Jacek Sienkiewicz znajduje czas nie tylko na życie osobiste, ale także na rozwój. 29-latek studiował nie na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, na wydziale kompozycji, ale także jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował... filozofię. Sienkiewicz jakiś czas temu dał wykład, który ukazał się na popularnym kanale na YouTube TEDx Talks. Warto w tym miejscu dodać, że TEDx organizuje międzynarodowe konferencje i propaguje szeroko rozumianą naukę w sieci. To właśnie w tym wystąpieniu Sienkiewicz przyznał, że jego wielką pasją jest filozofia, po czym na podstawie eseju Alberta Camusa przybliżył widzom teorię filozofii absurdu. Informacja o tej pasji muzyka nie jest zbyt popularna w mediach. Tymczasem podczas rozmowy z Ewą Drzyzgą i Krzysztofem Skórzyńskim Sienkiewicz otrzymał życzenia z okazji... dnia nauczyciela. Drzyzga w ten sposób chciała zainicjować rozmowę na temat pracy Sienkiewicza na uczelni. 

Z okazji dnia nauczyciela, Jacku drogi, przyjmij życzenia jako wykładowca filozofii starożytnej. Wyobraźcie sobie, że ten młody człowiek ma na to jeszcze siłę i czas - powiedziała Drzyzga z zachwytem.

Później dziennikarka zwróciła się do Katarzyny: - Tobie też mogłabym właściwie złożyć życzenia, bo jesteś po muzykologii i mogłabyś spokojnie wykładać - mówiła. Rodzeństwo podziękowało za te słowa, a później Jacek Sienkiewicz, odpowiadając na pytanie Skórzyńskiego, zdradził, jak odnajduje się w roli nauczyciela akademickiego.

Lubię tę rolę. Wykładowca brzmi jakoś tak bardzo poważnie, a ja jestem magistrem tylko - powiedział skromnie. Dodał też: -Faktycznie prowadzę fakultet z filozofii starożytnej i średniowiecznej i uwielbiam to. To jest taki stały element tygodnia. W ogóle bardzo lubię uczyć. My z Kasią kiedyś przez parę lat pracowaliśmy jako wychowawcy na koloniach i to było dla nas ważne - opowiadał.

Sprawdziliśmy co nieco na temat pracy Sienkiewicza na uczelni. Okazuje się, że uczy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na oficjalnej stronie uniwersytetu jego nazwisko nie widnieje w zakładce "kadra pedagogiczna". To z łatwością można jednak znaleźć już w planie zajęć fakultatywnych. To właśnie tam widać, że 29-letni magister prowadzi dwoje zajęć: "Filozofia starożytna i średniowieczna" oraz "Filozofię muzyki". Zajęcia nie są prowadzone stacjonarnie, ale online. Dla zainteresowanych zamieszczamy wykład Jacka Sienkiewicza na temat filozofii absurdu, o którym pisaliśmy wyżej. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA