Niezwykły gest Doroty Szelągowskiej z okazji prawosławnej Wielkanocy w Ukrainie. "Zarażasz dobrocią"

Dorota Szelągowska wraz z grupą wolontariuszy pojechała za wschodnią granicę, aby wesprzeć lokalny sierociniec. Dzięki zorganizowanej przez nią akcji do ośrodka trafiły najpotrzebniejsze artykuły gospodarstwa domowego. Nie zabrakło również prezentów dla najmłodszych.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Dorota Szelągowska jest jedną z wielu osób, które od samego początku rosyjskiej agresji wspierają Ukraińców. W połowie marca pomagała uchodźcom w punkcie recepcyjnym w Lubyczy, przygotowując dla nich posiłki. Relacjonowała również w mediach społecznościowych ciężką pracę znajdujących się na miejscu wolontariuszy. Tym razem prezenterka przy okazji prawosławnej Wielkanocy pojechała do sierocińca znajdującego się za wschodnią granicą.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska nagrała piosenkę

Dorota Szelągowska zorganizowała wspaniałą akcję

Kilka dni temu na instagramowym profilu prezenterki pojawił się post, w którym poinformowała, że organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla mieszkańców jednego z ośrodków znajdujących się w Ukrainie.

W piątek znowu ruszamy do sierocińców w Ukrainie. Jeśli chcecie pomóc, to zbiórka rzeczy odbędzie się w środę i czwartek 20-21.04 od 9:00 do 18:00 - napisała Szelągowska, a w dalszej części wpisu wyszczególniła listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Zgodnie z zapowiedzią Dorota Szelągowska wraz z wolontariuszami wyruszyła do Ukrainy. Zorganizowana zbiórka przyniosła wspaniałe rezultaty. Oprócz podstawowych rzeczy, jak artykuły gospodarstwa domowego, do ośrodka trafiły także zabawki, która najbardziej ucieszyły najmłodszych jego mieszkańców. Relację z wizyty w sierocińcu prezenterka opublikowała w mediach społecznościowych. Przy okazji podziękowała wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc.

Dzięki wczorajszej wizycie w Ukrainie mam w sobie tyle miłości, że muszę się nią z wami podzielić. Dziękuję, że przy waszej ogromnej pomocy nasz kolejny transport się udał - czytamy na Instagramie Szelągowskiej.

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska Screen: Instagram/@dotindotin

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska Screen: Instagram/@dotindotin

Pod postem znalazło się mnóstwo pozytywnych komentarzy od zachwyconych postawą prezenterki internautów.

Dorotko, jaki ty piękny człowiek jesteś, zarażasz dobrocią.
Pani Doroto przywraca pani wiarę w ludzi.

My również zgadzamy się z powyższymi słowami.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: