Magdalena Stępień musiała się zmienić, by walczyć o syna. "Powiedziałam: Magda, koniec!"

Magdalena Stępień spędza każdą chwilę w Izraelu razem z synem. Oliwier cierpi na rzadką odmianę nowotworu wątroby. Modelka napisała na Instagramie, że w czasie pobytu w szpitalu musiała zmienić swoje podejście.

Więcej o polskim i światowym show-biznesie przeczytasz na Gazeta.pl.

Oliwier to syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka. Kilka miesięcy temu rodzice usłyszeli, że u ich dziecka wykryto nowotwór wątroby. Leczenie chłopca było możliwe w jednej z placówek w Izraelu, ale wiązało się to z ogromnymi kosztami. Modelka postanowiła zorganizować zbiórkę w sieci. Jak sama poinformowała, koszt transportu i badań wyceniono na około 350 tysięcy złotych. Mama Oliwiera postanowiła na jakiś czas wycofać się też z mediów społecznościowych. Usunęła wszystkie zdjęcia z Instagrama i przestała być aktywna w sieci, po to żeby w pełni skupić się na walce o życie chłopca. 

Zobacz wideo Magda Stępień po dłuższej nieobecności wróciła na Instagram. Dziękuje za wiadomości od fanów

Magdalena Stępień: Po usłyszeniu diagnozy płakałam codziennie

22 kwietnia Magdalena Stępień opublikowała wpis, informując o przebiegu leczenia syna i obecnej sytuacji. Okazało się, że zebrana kwota wystarczyła na badania oraz na trzymiesięczną hospitalizację. Niestety, Oliwier cierpi na bardzo rzadką odmianę nowotworu, co tym bardziej przysparza lekarzom trudności w ustaleniu najbardziej skutecznej metody leczenia. Jednocześnie Magdalena Stępień jest wdzięczna personelowi za pozytywną energię i wierzy, że chłopiec wyzdrowieje. Musiała też zmienić swoje nastawienie.

W pierwszych tygodniach po usłyszeniu diagnozy płakałam codziennie. Oliwier nie rozumie tego, że jest chory, dlatego później powiedziałam sobie: Magda, koniec z płaczem. Nie zmienisz sytuacji. Pozostaje ci wierzyć w cud. Nie mogłam pozwolić na to, żeby Oliwier czuł złe emocje, dlatego od tamtej pory widzi tylko uśmiechniętą, silną mamę, która dba o niego i o siebie, która nie daje mu odczuć, że coś jest nie tak.

Była uczestniczka "Top Model" przyznała, że stara się żyć tak, jakby choroby nie było. 

To dzięki mojemu podejściu Oliwier jest jeszcze silniejszy. Gdy jesteśmy w szpitalu, personel również daje nam samą pozytywną energię, co widać na zdjęciu. Razem zwyciężymy.

ScreenScreen Fot. Instagram.com/magdalena_stepien

Magdalena Stępień opublikowała nowe zdjęcie z synem: Nie jestem w stanie powstrzymać łezStępień opublikowała nowe zdjęcie z synem: Nie jestem w stanie powstrzymać łez

Jednocześnie modelka zaznaczyła, że modlitwa o zdrowie Oliwiera ze strony jej sympatyków jest dla niej bezcenna i bardzo pomaga jej w trudnym czasie. 

Jakub Rzeźniczak, Magdalena StępieńMagdalena Stepień spotkała się z Jakubem Rzeźniczakiem. Pokazała jego zdjęcie z synem

Więcej o: