To już 25 lat od premiery. Tak po latach wyglądają aktorzy "Złotopolskich". Nejman ma taką samą fryzurę, a Woźniak wygląda kwitnąco

"Złotopolscy" byli jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Produkcję emitowano przez 13 lat, ale z powodu słabnącej oglądalności dyrekcja TVP2 podała do wiadomości jesienią 2010 roku, że zdejmuje ją z anteny. Serial wylansował wiele gwiazd, jednak nie wszyscy odnaleźli się wśród blasku fleszy. Zobaczcie, jak się zmienili.

Więcej na temat gwiazd lat 90. przeczytasz na Gazeta.pl. 

Serial "Złotopolscy" był emitowany w latach 1997-2010. Od emisji pierwszego odcinka popularnej telenoweli minęło już 25 lat. Sprawdziliśmy, jak zmienili się aktorzy produkcji. Dla niektórych z nich czas jest bardzo łaskawy. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 35-lecie "Mody na sukces". Brooke wciąż taka sama. Jej serialowi partnerzy jak wino. Co z Donną?

Zobacz wideo Kubek w "Grze o tron" i ciężarówka w "Panu Wołodyjowskim", czyli najsłynniejsze ekranowe wpadki

"Złotopolscy". Tak wyglądają główni aktorzy po latach

Serial "Złotopolscy" opowiadał o losach dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę-bliźniaczkę Eleonorę Gabriel, którzy przez lata byli ze sobą skłóceni. Produkcja pomogła w karierze wielu gwiazd. Część z nich wykorzystała popularność, ale nie wszyscy odnaleźli się w życiu na świeczniku. 

Andrzej Nejman

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach Fot. Screen/ YouTube/ Uwaga! TVN/ Aktor i dyrektor. Kulisy Sławy Andrzeja Nejmana

Fani "Złotopolskich" z pewnością pamiętają serialowego Waldka i Marcysię. Andrzej Nejman w produkcji dał się poznać jako przystojniak z burzą blond loków. W serialu zadebiutował, mając 23 lata. Początkowo był mężem Weroniki, która zginęła w atakach na World Trade Center. Później ponownie związał się z Marcysią, córką posła Władysława Biernackiego.

Aktor nieczęsto pojawia się na imprezach branżowych. Od 2010 roku jest dyrektorem warszawskiego Teatru Kwadrat. W 1998 ożenił się z Małgorzatą, z którą doczekał się dwójki dzieci. Udaną parę tworzą do dzisiaj. Nejman po latach ma prawie taką samą fryzurę, jak w serialu. 

Andrzej NejmanAndrzej Nejman KAPiF.pl / KAPiF.pl

Agnieszka Sitek

Agnieszka Sitek w "Złotopolskich" zagrała pierwszą ukochaną Waldka. Początkowo serialowa Weronika była związana z Mirkiem Gabrielem, stryjecznym bratem Waldka, ale po rozwodzie poślubiła ukochanego. Aktorka w pewnym momencie podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z produkcją. Jej postać wyleciała do USA. W 415. odcinku serialu Weronika została uznana za zaginioną. 

Agnieszka po przygodzie z serialem zagrała w filmie "Sztos" Olafa Lubaszenki oraz czeskim filmie "Zabić Sekala". Bardziej niż na karierze telewizyjnej, skupiła się na pracy w teatrze. Pilnie strzeże prywatności. Jest współtwórczynią stowarzyszenia teatr tm.

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach Fot. Agencja Wyborcza.pl/ Kapif

Magdalena Stużyńska

W rolę Marcysi wcieliła się Magdalena Stużyńska. Aktorka w dalszym ciągu jest aktywna zawodowo. Współprowadziła program "Pytanie na śniadanie". Związała się z biznesmenem, Łukaszem Brauerem. Doczekali się dwóch synów, Brunona i Gustawa. Aktualnie szerszej publiczności znana jest dzięki roli w serialu "Przyjaciółki".

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach Fot. Screen/ YouTube/ Eleonora Gabriel/ Złotopolscy odcinek 209 'Po ślubie'/ Kapif

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny w "Złotopolskich" zagrał czarną owcę rodziny. Wystąpił jako piosenkarz Kacper Górniak. Porzucił szkołę i uciekł z domu, aby poświęcić się muzyce. Piosenki wokalisty już wtedy tworzyły muzyczną oprawę serialu. Piaseczny spełnia się w muzyce. Przez wiele lat był jednym z trenerów w show TVP "The Voice of Poland".  W 12. edycji "Tańca z Gwiazdami" po raz pierwszy zasiadał w fotelu jurora. 

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach Fot. Screen/ YouTube/ Eleonora Gabriel/ Złotopolscy odcinek 209 'Po ślubie'/ Kapif

Klaudia Halejcio

Klaudia Halejcio w serialu zagrała Angelikę Kwaśniewską, córkę Kwaśniewskiego. Z produkcją była związana przez siedem lat, aż do zakończenia serialu. Rola w "Złotopolskich" okazała się przełomowym momentem w karierze aktorki. Gwiazda niedawno została mamą i z powodzeniem łączy macierzyństwo z karierą. 

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach Fot. Screen/ YouTube/ karol wons/ Złotopolscy 728 Koniec intrygi 2/2/ Kapif

Aleksandra Woźniak

Paulina Młynarska również miała krótki epizod z serialem. Była pierwszą odtwórczynią roli Agaty Gabriel. Po dwóch sezonach zastąpiła ją Aleksandra Woźniak. Aktorka znana również z roli policjantki Kasi w "13 posterunku" ma za sobą dwa rozwody. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS, a od 2019 prowadzi własny gabinet terapeutyczny. Mieszka w Gdańsku, jest matką bliźniaczek Anny i Julii. Woźniak od 2014 jest w związku małżeńskim z Szymonem Miszewskim.

'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach'Złotopolscy'. Tak wyglądają główni aktorzy po latach Fot. Screen/ YouTube/ karol wons/ Złotopolscy 700 Powrót Agaty 1/2/ Kapif

Tęsknicie za bohaterami telenoweli TVP? 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.