Rosyjski żołnierz zadzwonił do mamy i powiedział prawdę o wojnie. Nie uwierzyła mu. "W telewizji mówią, że wyzwalacie Kijów"

Rosyjski żołnierz zadzwonił do mamy i powiedział jej prawdę o wojnie w Ukrainie. Kobieta nie chciała mu wierzyć, bo oglądała rosyjskie propagandowe materiały.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kremlowska propaganda pracuje bez przerwy. Rosjanie z telewizji dowiadują się, że ich wojska wyzwalają Ukrainę spod panowania nazistów. Żołnierze Putina często doznają szoku, gdy okazuje się, że mieszkańcy zajmowanych przez nich terenów traktują ich, jak okupantów. Niektórzy w takiej sytuacji decydują się złożyć broń. W Internecie krąży mnóstwo nagrań, na których rosyjscy wojskowi dzwonią do swojej rodziny i wyznają im prawdę na temat tego, co dzieje się w Ukrainie. Jednak nawet wtedy, ich najbliżsi bardziej ufają władzy na Kremlu.

Zobacz wideo Jak Rosjanie reagują na wojnę w Ukrainie? "Nikt nie bombarduje Kijowa"

Rosyjski żołnierz zadzwonił do mamy z frontu. Nie uwierzyła w to, co mówił

Eksperci są zdania, że rosyjscy żołnierze nie mieli pojęcia, że zostaną wysłani na wojnę w Ukrainie. Powiedziano im, że jadą na ćwiczenia. Ukraińcy często publikują w mediach społecznościowych rozmowy złapanych szeregowych. Ci często płacząc, opowiadają rodzicom o kłamstwach Putina. Jednak propaganda kremlowska jest bardzo silna. Na Tik Toku pojawiło się nagranie, na którym mama rosyjskiego żołnierza, wziętego do niewoli nie chciała wierzyć, gdy mówił, że bombardowany jest Kijów i inne ukraińskie miasta.

Putin nas zdradził, rozumiesz? On nas porzucił. Dziewięć tysięcy chłopaków zginęło. Oni tutaj leżą, jak nawóz mamo. Nikt ich nie chce zabierać. - mówił zrozpaczony żołnierz.

 Mama szeregowego nie chciała uwierzyć w słowa swojego syna.

Ależ nie synku. Tutaj w telewizji mówią, że wyzwalacie Kijów i wsie.

Gdy młody żołnierz usłyszał te słowa, postanowił powiedzieć całą prawdę.

To jest kłamstwo mamo! Nam telewizja wciska kit, a my to żremy. Tutaj Rosjanie weszli i czegoś chcą. Wmawiają, że kogoś ratują. G...o prawda. Tutaj Ukraina dobrze sobie żyła, samodzielnie. Putin nas okłamał, a my we wszystko uwierzyliśmy.  (...) Tylko wy możecie coś zrobić, zatrzymać tę wojnę, zbuntujcie się, wyjdźcie na ulicę. Mamo ty rozumiesz, że mnie oszukali? Kazali mi pokojowo nastawionych ludzi mordować.

Mama złapanego do niewoli syna nie była w stanie uwierzyć w to, co słyszy. Chciała zmienić temat i zaczęła go pytać o stan czołgu, który prowadził. Ten wyprowadzony z równowagi, słysząc, że najbliższa mu osoba nie przyjmuje do wiadomości tego co mówi, wybuchnął gniewem.  

Wywalone mam na ten czołg! Niech one spłoną wszystkie na świecie.

Wygląda na to, że kremlowska propaganda jest nieprawdopodobnie silna. Niektórzy Rosjanie ufają jej bardziej niż słowom własnych dzieci.

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.